EURO 2020 | Türkiye 0 - 2 Galler Maçı Özeti Golleri Yorumları izle

Türkiye - Galler Maçı Özeti


2020 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçlarında ikinci maçına çıkan Türkiye, Galler karşısında etkisiz bir oyun sergilerken karşılaşmadan 2-0 lık yenilgi ile ayrıldı. A grubunda yer alan temsilcimiz maalesef puanla ve golle tanışamadı. Azerbaycan'ın Bakü şehrinde oynanan karşılaşmada Galler'in golleri 42. dakikada Aaron Ramsey ve 90+5. dakikada Connor Roberts'ın ayağından geldi.

Galler ise ilk maçta aldığı beraberlik sonrasında Millilerimizi yenerek grupta 4 puana ulaştı. Millilerimiz oynadığı iki karşılaşmada toplam 5 gol yerken henüz gol atma başarısını gösteremedi. Millilerimiz 20 Haziran 2021 tarihinde gruptaki son maçını İsviçre ile oynayacak. 

Hakem saatini kontrol ediyor ve maçı bitiren düdüğü çalıyor.
90+5'
Gol! Gareth Bale harika bir pas göndererek topu ceza sahası içindeki Connor Roberts (Galler) ile buluşturuyor. Oyuncu bu fırsattan yararlanarak topu yerden kalenin ortasından ağlara gönderiyor. 0:2.
Gol! Gareth Bale harika bir pas göndererek topu ceza sahası içindeki Connor Roberts (Galler) ile buluşturuyor. Oyuncu bu fırsattan yararlanarak topu yerden kalenin ortasından ağlara gönderiyor. 0:2.
90+5'
Galler köşe vuruşunu kısa pasla kullanıyor. Oyuncu topu hemen en yakındaki takım arkadaşına gönderiyor.
90+5'
Gareth Bale (Galler) ceza sahası içinden yaptığı vuruşta topu rakip oyuncunun sırtına nişanlayarak altın bir fırsatı harcıyor.
90+4'
Galler köşe vuruşunu paslaşarak bekletmeden kullanıyor.
90+4'
Oyuncu değişikliği yapılıyor. Daniel James için maç tamamlanırken, yerini Neco Williams (Galler) alıyor.
90+4'
Harry Wilson (Galler) tarafından ceza sahası içinden çekilen şut rakip defans oyuncusundan dönüyor.
90+2'
Sarı kart! Burak Yılmaz (Türkiye) yaptığı bu hareketle sarı kartı ister gibi bir görünümü vardı. Artur Soares Dias oyuncuyla aynı fikirde ve hemen sarı kartını çıkartıyor.
90+2'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) sarı kart görüyor. Artur Soares Dias bu pozisyonda doğru karar vermiş gibi görünüyor.
90+2'
Artur Soares Dias cebinden sarı kartını çıkartıyor ve Ben Davies (Galler) için kullanıyor.
90+2'
Chris Mepham (Galler) sarı kart görerek hakem tarafında uyarılıyor.
90+1'
Ibrahim Dervisoglu (Türkiye) ceza sahasının hemen dışından sert bir şut çekiyor, ancak bu defans tarafından engellenen bu vuruş kaleci için büyük bir tehdit oluşturmadı.
90'
Dördüncü hakem 4 dakikalık uzatma gösteriyor.
88'
Daniel James (Galler) ceza sahasına güzel bir top göndererek topu Harry Wilson ile buluşturmaya çalışıyor, ancak oyuncu topla buluşamıyor.
88'
Türkiye köşe vuruşundan bir gol şansı yakalıyor, ancak bu tehlikeyi yerine bir müdahalede bulunan defans oyuncusu uzaklaştırıyor.
88'
Merih Demiral (Türkiye) büyük bir şans yakalıyor. Oyuncu kornerden yapılan ortaya iyi bir zamanlamayla yükseliyor ve yaptığı kafa vuruşunda topu sağ direğin içine gönderiyor, ancak kaleci mucizevi bir kurtarışla bu şutu çıkartıyor.
Merih Demiral (Türkiye) büyük bir şans yakalıyor. Oyuncu kornerden yapılan ortaya iyi bir zamanlamayla yükseliyor ve yaptığı kafa vuruşunda topu sağ direğin içine gönderiyor, ancak kaleci mucizevi bir kurtarışla bu şutu çıkartıyor.
87'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) köşe vuruşunu kullanacak.
87'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) uzun bir pas atıyor, ancak bu pas takım arkadaşlarına ulaşacak kadar güçlü olmadığından rakip defans oyuncuları topu kontrol ediyor.
87'
Ibrahim Dervisoglu (Türkiye) rakibini çekiyor. Hakem oyunu hemen durdurarak faulü veriyor.
85'
Oyuncu değişikliği hazırlıkları tamamlandı. Kulübeden gelen Harry Wilson (Galler) sahaya girerken, Aaron Ramsey oyundan çıkıyor.
83'
Senol Güneş bir değişiklik yapmaya karar veriyor. İrfan Kahveci (Türkiye), Cengiz Ünder yerine oyuna giriyor.
82'
Burak Yılmaz çok önemli bir pozisyon yakalamak üzereydi, ancak Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) tarafından gönderilen pas defans oyuncularından birisi tarafından engelleniyor.
81'
Her iki takım tarafından da kaydedilen faul sayısı şu anda 16:8.
80'
Gareth Bale (Galler) kendisini tutan savunma oyuncusundan sıyrıldı ve yapılan ortada ceza sahası içerisinde topla buluşuyor. Oyuncu kalenin ortasına doğru bir kafa vuruşu yapıyor, ancak kaleci bu şutu engellemeyi başarıyor.
78'
Daniel James (Galler) rakiplerini bir bir geçiyor ve güzel bir şut pozisyonu yakalıyor. Oyuncunun ceza sahasının hemen dışından yaptığı vuruşta top sol alt köşeye gidiyor, ancak pek tehlikeli olmayan bu vuruşu kaleci Uğurcan Çakır rahat bir kurtarışla çıkartıyor.
78'
Çağlar Söyüncü (Türkiye) sahanın bir başından diğer başına gönderdiği pasla atağın yönünü değiştiriyor, ancak pas hedefini bulmuyor.
76'
Kieffer Moore (Galler) sakatlığa sebebiyet verebilecek bu pozisyonun ardından oyuna devam ediyor.
76'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) köşe vuruşunu kullanıyor, ancak hiçbir takım arkadaşını bulamıyor. Top defans tarafından tehlike bölgesinden uzaklaştırılıyor.
75'
Oyuncu değişikliği yapılmak üzere. Kenan Karaman yerine Ibrahim Dervisoglu (Türkiye) oyuna giriyor.
74'
Kieffer Moore (Galler) kendisine yapılan müdahaleden dolayı sakatlandı. Oyuncuya sağlık ekibi gerekli müdahaleyi yapacak.
73'
Robert Page takımının oyun planında bir takım değişiklikler yapmaya karar veriyor. Oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Joe Allen sahayı terk ederken Ethan Ampadu (Galler) oyuna giriyor.
72'
Senol Güneş planlanmamış bir değişiklik yapıyor ve sakatlanan Umut Meras yerine Mert Muldur (Türkiye) oyuna giriyor.
70'
Burak Yılmaz (Türkiye) kararlı davranarak topla buluşuyor ve yakın mesafeden bir kafa vuruşu yapıyor. Top üst direğin hemen altına gitse de, kaleci Danny Ward yeterince sert olmayan bu şutu pek zorlanmadan engelliyor.
69'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) tarafından topu rakip defans arkasına gönderme denemelerinden birisi saha başarısız oldu ve top rakip defans tarafından uzaklaştırıldı.
67'
Önemli bir pozisyon. Chris Mepham (Galler) hücumdayken faul yapıyor. Artur Soares Dias pozisyonu yakından görüyor ve düdüğünü çalıyor. Chris Mepham (Galler) itiraz ediyor, ancak hakemin kararı değişmeyecek.
67'
Daniel James (Galler) duran topu kullanmak üzere köşe gönderine doğru hareketleniyor.
67'
Ben Davies (Galler) ceza alanına havadan güzel bir orta yapıyor. Ancak hazırlıklı olan rakip defans oyuncuları topu uzaklaştırıyor.
66'
Burak Yılmaz (Türkiye) ceza alanının kenarından gönderdiği aşırtma pasla takım arkadaşını şut pozisyonuna sokmaya çalışıyor, ancak defans araya giriyor.
64'
Cengiz Ünder (Türkiye) iyi bir şut çıkartıyor, ancak top defans oyuncusuna çarpıyor. Kaleci için tehdit oluşturmayan bir şut daha.
63'
Kaan Ayhan (Türkiye) defans oyuncularından daha yükseğe çıkarak kornerden gelen topu kafayla kalenin ortasına gönderiyor. Kaleci rahat bir kurtarışla bu şutu çıkartıyor.
63'
Yusuf Yazıcı (Türkiye) köşe vuruşunu kullanacak.
63'
Umut Meras (Türkiye) ceza sahasına havadan bir orta yapıyor. Ancak rakip defans oyuncuları bu ortayı zorlanmadan uzaklaştırıyor.
61'
Gareth Bale (Galler) penaltıdan yakaladığı çok önemli gol fırsatından yararlanamıyor. Oyuncunun farklı bir şekilde üstten dışarı giden şutunda top tribünlere gidiyor.
Gareth Bale (Galler) penaltıdan yakaladığı çok önemli gol fırsatından yararlanamıyor. Oyuncunun farklı bir şekilde üstten dışarı giden şutunda top tribünlere gidiyor.
61'
Gareth Bale (Galler) penaltı vuruşunu kullanmak üzere ceza alanına doğru ilerliyor.
60'
Zeki Çelik (Türkiye) yaptığı faulle oyun kurallarına aykırı hareket ediyor. En azından hakem Artur Soares Dias bu görüşte. Galler oyuncuları penaltı vuruşu kazanıyor.
59'
Daniel James (Galler) ceza sahasına orta yapıyor, ancak rakip defans tehlikeyi uzaklaştırıyor.
59'
Burak Yılmaz (Türkiye) topu kaleye gönderiyor, ancak oyuncunun vuruşu pek isabetli olmuyor ve top farklı bir şekilde soldan dışarı gidiyor.
57'
Aaron Ramsey (Galler) kendisine gönderilen pası kontrol ediyor ve ceza sahasında sağ alt köşeye güzel bir vuruş yapacak kadar zamanı oluyor. Ancak kaleci Uğurcan Çakır oyuncunun niyetini önceden kestiriyor ve güzel bir kurtarışla topu çıkartıyor.
57'
Kaan Ayhan (Türkiye) açık bir faul yapıyor ve bu faulü gören Artur Soares Dias düdüğünü çalmakta tereddüt etmiyor.
56'
Hakem köşe gönderini işaret ediyor. Cengiz Ünder (Türkiye) vuruşu kullanacak.
56'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) frikikten ceza alanına orta yapıyor, ancak defans tehlikeyi uzaklaştırıyor.
54'
Burak Yılmaz (Türkiye) ceza sahası içinde boşta kalan topu kontol ediyor, ancak yaptığı vuruşta topu farklı bir şekilde üstten dışarı gönderiyor.
54'
Cengiz Ünder (Türkiye) köşe vuruşunu kullanmaya hazırlanıyor.
54'
Kenan Karaman (Türkiye) topu defansın arasından ceza sahasına göndermeye çalışıyor, ancak defans oyuncularından birisi zamanında araya giriyor.
53'
Aaron Ramsey attığı pasta topu ceza sahasının hemen dışında boştaki Gareth Bale (Galler) ile buluşturuyor, ancak oyuncunun yaptığı sert vuruş farklı bir şekilde üstten dışarı gidiyor.
53'
Daniel James (Galler) tarafından kullanılan korneri kaleci yumruklayarak uzaklaştırıyor.
52'
Aaron Ramsey (Galler) ceza sahası dışından yaptığı pasta takım arkadaşını bulmaya çalışıyor, ancak rakip defans hızlı bir reaksiyon gösteriyor ve tehlikeyi uzaklaştırıyor.
52'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) biraz sert bir müdahale yapıyor. Artur Soares Dias faulü çalıyor.
50'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) ceza sahasının kenarından şutunu çekiyor, ancak kaleci Danny Ward için çok kolay bir pozisyon oluyor.
49'
Kieffer Moore (Galler) köşe vuruşundan gelen topa zayıf bir kafa vuruşu yapıyor ve yakın mesafeden yapılmasına rağmen bu vuruş kolayca engelleniyor.
48'
Korner kararı veriliyor. Daniel James (Galler) yapacağı ortayla takım arkadaşlarına pozisyon yaratmaya çalışacak.
48'
Daniel James (Galler) ceza sahasına tehlikeli bir orta yapıyor, ancak Uğurcan Çakır topu kontrol ediyor.
46'
İkinci yarıda teknik adamın takımın performansını artırmak için bir şeyler yaptığı gün gibi ortada. Ozan Tufan (Türkiye) oyundan çıkıyor ve Yusuf Yazıcı oyuna giriyor.
46'
İkinci yarıda oyuncu değişikliği gerçekleşecek. Senol Güneş, Okay Yokuşlu (Türkiye) tarafından ortaya konan performanstan memnun kalmıyor. Merih Demiral oyuna giriyor.
46'
Hakem düdüğü ile ikinci yarı başladı.
45+2'
İlk yarıda önemli başka bir şey olmuyor ve düdüğünü çalan Artur Soares Dias ilk yarıyı bitiriyor.
45+1'
Burak Yılmaz (Türkiye) hücumdayken bir faul yapıyor ve hakem Artur Soares Dias hemen serbest vuruşu veriyor.
45'
1 dakika uzatma oynanacak.
44'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) tarafından kullanılan köşe vuruşunda kaleci Danny Ward araya giriyor.
44'
Cengiz Ünder (Türkiye) ceza sahasının dışından şutunu çekiyor, ancak oyuncunun bu şutu engelleniyor.
42'
Gol! Gareth Bale muhteşem saha görüşü sayesinde topu ceza sahası içindeki Aaron Ramsey (Galler) ile buluşturuyor ve oyuncunun gelişine yaptığı isabetli vuruşta top sol alt köşeden ağlarla buluşuyor. 0:1.
Gol! Gareth Bale muhteşem saha görüşü sayesinde topu ceza sahası içindeki Aaron Ramsey (Galler) ile buluşturuyor ve oyuncunun gelişine yaptığı isabetli vuruşta top sol alt köşeden ağlarla buluşuyor. 0:1.
39'
Connor Roberts (Galler) ceza sahasına orta yapıyor ve aslında hiç de kötü bir karar değil, ancak takım arkadaşlarından hiçbirisini topla buluşamayınca istediğini gerçekleştiremiyor.
37'
Önemli bir pozisyon kaçtı! Kanattan yapılan yüksek ortada penaltı noktası civarında boştaki Burak Yılmaz (Türkiye) topla buluşuyor ve kaleciyle karşı karşıya kalıyor, ancak oyuncu yaptığı kafa vuruşunda topu çok farklı bir şekilde üstten dışarı gönderiyor.
37'
Gareth Bale (Galler) güzel bir bireysel koşu yapıyor, ancak rakip oyuncu onu engelliyor ve şans yakalayamıyor.
36'
Her türlü tehlikeye hazırlıklı bekleyen defans, Zeki Çelik (Türkiye) tarafından yapılan tehlikeli ortada topu uzaklaştırıyor.
34'
Zeki Çelik (Türkiye) topu ceza sahası içindeki arkadaşlarıyla buluşturamıyor ve pas rakip tarafından engelleniyor.
33'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) çelme takarak pek hoş olmayan bir hareket yapıyor. Artur Soares Dias düdüğünü çalarak böyle bir harekete tolerans göstermeyeceğini belirtiyor.
31'
Çağlar Söyüncü (Türkiye) ceza sahasında hızlı bir şekilde pozisyon aldı ve yükselerek köşe vuruşundan gelen ortada topla buluştu. Oyuncu yaptığı vuruşta kaleyi bulamadı ve top az farkla soldan dışarı gitti.
30'
Korner. Köşe gönderine doğru ilerleyen Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) atışı kullanmak için hazırlanıyor.
30'
Kaan Ayhan (Türkiye) köşe vuruşunda topla buluşuyor, ancak yaptığı kafa vuruşunda top çıkartılıyor.
30'
Türkiye köşe vuruşu kullanacak.
28'
Gareth Bale (Galler) takım arkadaşını topla buluşturmak için sahanın diğer tarafından uzun bir pas gönderiyor, ancak başarısız oluyor.
24'
Aaron Ramsey (Galler) çok önemli bir fırsatı boşa harcıyor. Kendisine gönderilen isabetli pasta ceza sahası içinde topla buluşan oyuncunun şutu çok farklı bir şekilde üstten dışarı gidiyor.
23'
Artur Soares Dias düdüğünü çalıyor ve rakibini düşüren Burak Yılmaz (Türkiye) için faulü tespit ediyor.
23'
Zeki Çelik (Türkiye) ceza sahasına yaptığı orta ile kale önünde tehlikeli bir pozisyon oluşturmaya çalışıyor, ancak istediğini yapamıyor ve tehlike uzaklaştırılıyor.
22'
Daniel James (Galler) pasını göndermeye çalışıyor, ancak rakip oyuncu engelliyor.
20'
Daniel James (Galler) topu ceza sahasına doğru gönderiyor, ancak rakip defans oyuncularından birisi hızlı bir reaksiyonla topu uzaklaştırıyor.
18'
Joe Allen (Galler) sıçrayarak bir müdahalede bulunuyor, ancak hakem Artur Soares Dias faul düdüğünü çalıyor.
17'
Türkiye oyuncularından birisi topa ceza sahası içinde elle dokunmuş olmalı, ama hakem devam işareti yapıyor!
Türkiye oyuncularından birisi topa ceza sahası içinde elle dokunmuş olmalı, ama hakem devam işareti yapıyor!
16'
Connor Roberts (Galler) ceza sahasına güzel bir orta yapmaya çalışıyor. Ancak rakip defans hazır bekliyor ve akıl dolu bir hamleyle tehlikeyi uzaklaştırıyor.
14'
Cengiz Ünder (Türkiye) ceza sahası çizgisinden kalenin ortasına güzel bir vuruş yapıyor, ancak Danny Ward rahat bir kurtarışla topa sahip oluyor.
13'
Kieffer Moore (Galler) büyük bir gol şansını değerlendiremiyor. Yapılan j.
12'
Burak Yılmaz (Türkiye) ofsayttaydı ve yardımcı hakem bunu görüp bayrağını kaldırdı.
11'
Chris Mepham (Galler) köşe vuruşundan gelen topa yakın mesafeden güzel bir kafa vuruşu yapıyor, ancak defans oyuncusu rahat bir şekilde topun kaleye gitmesini engellediğinden herhangi bir sonuç çıkmıyor.
10'
Daniel James (Galler) oyunu köşe vuruşuyla yeniden başlatacak.
10'
Gareth Bale (Galler) ceza sahasına orta yapıyor ve bir takım arkadaşını bulmaya çalışıyor, ancak defans oyuncuları tehlikenin büyümesini engelliyor.
10'
Hakan Çalhanoğlu (Türkiye) köşe vuruşunu kullanıyor ve topu ceza alanı içinde bekleyen oyunculara doğru gönderiyor, ancak defans oyuncularından birisi topu güvenli bölgeye göndererek uzaklaştırıyor.
9'
Burak Yılmaz (Türkiye) takım arkadaşının güzel pasında topla buluşuyor ve ceza sahasının hemen dışından güzel bir şut çekiyor, ancak bu şut defans oyuncusundan geri dönüyor.
7'
Galler ceza sahasına orta yapmak yerine köşe vuruşunu kısa pas yaparak kullanıyor.
6'
Defansın arasından koşu yoluna atılan pası Aaron Ramsey (Galler) ceza sahası içerisinde kontrol ediyor. Oyuncu kaleye bile bakmadan sol alt köşeye şutunu gönderiyor, ancak kaleci Uğurcan Çakır harika bir kurtarış yapıyor.
Defansın arasından koşu yoluna atılan pası Aaron Ramsey (Galler) ceza sahası içerisinde kontrol ediyor. Oyuncu kaleye bile bakmadan sol alt köşeye şutunu gönderiyor, ancak kaleci Uğurcan Çakır harika bir kurtarış yapıyor.
4'
Ben Davies (Galler) kullanılan serbest vuruştan yapılan ortada penaltı noktası civarından yükselerek topla buluşuyor, ancak bu önemli fırsatı değerlendiremiyor. Oyuncunun yaptığı kafa vuruşunda top farklı bir şekilde sağdan dışarı gidiyor.
4'
Daniel James (Galler) hızlı bir serbest vuruş kullanacakmış gibi görünüyordu, ancak bunun yerine ceza alanına orta yapayı tercih etti.
4'
Kenan Karaman (Türkiye) basit bir faul yapıyor. Artur Soares Dias düdüğünü çalıyor.
2'
Cengiz Ünder (Türkiye) ileri doğru bir pas gönderiyor, ancak defans oyuncuları araya giriyor.
1'
Burak Yılmaz (Türkiye) ceza sahasına havadan bir orta yapıyor, ancak rakip defans tehlikeyi kafayla uzaklaştırıyor.
1'
Maçın ilk yarısı şimdi başlıyor.

Hiç yorum yok