Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet

Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Her Tabletinde 500 mg sefuroksim içeren zinnat 500 mg kutusu içerisinde 14 Film Tablet İlacı bulunmaktadır.
Bakterilerin üstünde özellikle öldürücü etkiye sahip olan sefalosporin grubuna ait bir antibiyotik olan Zinnat 500 mg 14 Film Tablet İlacı şeklinde satılır. Bileşiminde yer alan madde sayesinde özellikle hedef proteinlere bağlanmasıyla birlikte bakterilerde hücre duvarının sentezini önlemektedir. Bu sayede öldürücü etki göstermektedir. Kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarında, sinüzit, orta kulak iltihabı, farenjit ya da bademcik iltihabı gibi üst yorgunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır. 
Üst solunum yolu enfeksiyonlarının yanı sıra kronik bronşit ya da akut bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında da kullanılabilir. Bel soğukluğu, deri veya yumuşak doku enfeksiyonlarında da kullanılabilir.
Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


İçerisinde her Tablet İlacıte 500 mg sefuroksime eşdeğer değerde sefuroksim akseti1 içerir. Aynı zamanda içerisinde yardımcı maddeler olarak kroskarmeloz sodyum tip A, hidrojene bitkisel yağ, propilen glikol, hipromelloz, miktokristalize selüloz, metil parahidroksibenzoat gibi maddeler bulunur. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Kullanımı sırasında özellikle Zinnat 500 mg 14 Film Tablet İlacı nasıl kullanılır? Merak edilen konulardan biridir. Doktorunuzun önermiş olduğu şekilde kullanılması gerekir. Tedavi süresi olarak yedi gün belirlenmiştir. 
Yetişkinlerde özellikle çok sayıda farklı enfeksiyonun tedavisinde gün içerisinde 2 defa 250 mg olacak şekilde kullanılabilir. 
Çocuklarda ise farklı enfeksiyonlarda gün içerisinde 2 defa 125 mg şeklinde kullanımı sağlanabilir.
Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı? Nelerdir?


Her ilaçta olduğu gibi içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerjik durumların oluşması nedeniyle dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yaygın görülen yan etkileri arasında baş ağrısı, ishal, baş dönmesi, bulantı, karaciğer enzim düzenlerinde geçici olarak yükselme, kanda Eozinofil sayısının artışı veya candida mantarı enfeksiyonunun çoğalması gibi durumlar söz konusu olabilir.
Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kullanımı sırasında Zinnat 500 mg kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler önemlidir. İçerisinde bulunan malzemelere karşı alerjik durumların oluşması halinde kullanılmamalıdır. Uzun süre kullanılması halinde özellikle duyarlı olmayan organizmalar üzerinde çoğalmaya neden olabileceğinden dikkatli olunmalıdır. 

Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Zinnat 500 Mg 14 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok