Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz

Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Selektif beta2 adrenerjik reseptör adı verilmiş olan ilaç grubunda yer alan Ventolin nebules içeriğinde salbutamol etken maddesini içermektedir.
İçeriğinde salbutamol etken maddesinin çözeltisi bulunan plastik kapsüller halinde hazırlanmış olan Ventolin nebules 2.5 ml her kapsülde 2.5 ml çözelti içermektedir. Özellikle astım hastalarında semptom gidermek amacıyla rahatlatıcı ilaç olarak kullanıma sağlanmaktadır. KOAH hastalarında belirtileri azaltmak ve bunun yanı sıra kurtarıcı amaçlı kullanımı sağlanabilir. Düzenli tedavi amacıyla kullanımı tercih edilmemelidir. 
Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı Etken Maddesi Nedir?


İçeriğinde bulunan etken madde her Doz İlacı için 2.5 mg salbutamol içerir. Bunun yanı sıra içeriğinde sülfürik asit, sodyum klorür ve saf su yardımcı madde olarak bulunmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı Nasıl Kullanılır?


Nebulizör olarak bilinen cihaz sayesinde buhar haline getirilerek uygulanmaktadır. Ağız yolundan solunum sayesinde akciğerlere hava yoluyla ulaştırılarak daha rahat nefes alınmasını sağlamaktadır. Kapsül içerisinde bulunan çözelti vücuda enjekte edilemez ya da içilemez. Hekim gözetimi dahilinde uygulanması gerekir. 
18 aydan daha küçük çocuklarda klinik etkisi belirsizdir.
Gün içerisinde 4 defa uygulama yapılabilir. Günün herhangi 1 saati içerisinde aç ya da tok karnına kullanımı sağlanabilir. Başlangıç aşamasında ilk olarak 2,5 mg şeklinde alınabilecek gibi daha sonrasında 5 mg’a kadar çıkartılabilir.
Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Hastalarda özellikle Ventolin nebules 2.5 ml 20 Doz İlacı yan etkileri konusunda dikkatli olunmalıdır. Alerjik reaksiyonlar yaşanması durumunda mutlaka doktora danışılmalıdır. Vücutta oluşacak alerjik reaksiyonlar arasında dudaklarda, boğazda, yüzde ya da ağızda şişme, yutma ya da nefes almada zorlaşma, halsizlik, kaşıntı döküntü, baş dönmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.
Yaygın görülebilecek yan etkileri arasında baş ağırısı, titreme, kalp atımında hızlanma bulunur. 
Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


İçerisinde bulunan etken maddelerle ya da yan maddelere karşı herhangi bir alerjik durumunuz söz konusuysa Ventolin nebules 2.5 ml kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler kısmını incelemeniz gerekir. Hastalarda özellikle erken doğum tedavisinde kullanım için uygun değildir. Aynı zamanda düşük riskini azaltmak amacıyla kullanılmamalıdır.

Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Ventolin Nebules 2.5 Ml 20 Doz İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok