Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup

Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Salbutamol etkin maddesini içermekte olan Ventolin 2 mg hastalarda oluşan şikayetler karşısında kullanılan bir ilaçtır.
Astım problemi yaşayan hastalarda kullanılan Ventolin 2 mg 150 ml Şurup İlacı özellikle oluşan şikayetlerin azaltılması nedeniyle tercih edilmektedir. İçeriğinde bulunan madde sayesinde akciğerdeki hava yollarının genişlemesine yardımcı olarak daha rahat nefes almayı sağlamaktadır. Renksiz, berrak, kıvamlı, saman renkli, karton kutu içerisinde portakal kokulu sıvı halinde 150 ml’lik şişelerde hazırlanmaktadır. Astım nedeniyle oluşan semptomları giderici amaçlı kullanılması için hazırlanmış rahatlatıcı bir ilaçtır. KOAH hastalarında özellikle belirtileri azaltmak amacıyla kullanılabilir. 
Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı Etken Maddesi Nedir?


İçerisinde her 5 ml için 2 mg salbutamol yer alır. Aynı zamanda yardımcı maddeleri olarak sitrik asit monohidrat BP, sodyum sitrat dihidrat, sodyum benzoat, portakal aroması, saf su, sodyum klorür bulundurur. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı Nasıl Kullanılır?


Kullanıcılar için Ventolin 2 mg 150 ml Şurup İlacı nasıl kullanılır? En çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Önerilen dozda kullanılması gerekiyor. Günde 3-4 defa 4 mg şeklinde kullanımı sağlanabilir. Doktor tarafından özellikle duruma göre dozu arttırılabilir ya da azaltılabilir. Tek dozda özellikle en fazla 8 mg kadar kullanıma uygundur.
Doktorunuzun önermiş olduğu dozda ağızdan alınmalıdır. Arıtılmış su ile seyreltilerek kullanımı sağlanabilir. Suyla yaratılmış olan karışımın güneşten uzak bir şekilde korunması gerekiyor. Aynı zamanda 28 gün içerisinde tüketilmesi gerekir.
Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı Yan Etkileri Var Mı? Nelerdir?


Özellikle içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerji olunması halinde kullanımı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Alerjik reaksiyonlar yaşanması durumunda mutlaka doktorunuza danışmanız gerekiyor. Nefes almanın zorlaşması ya da yutkunmanın zorlaşması, ağızda, yüzde, dilde, dudaklarda ya da boğazlarda şişme, kaşıntılı döküntü gibi durumların oluşması ya da halsizlik, baş gelmesi gibi problemlerin yaşanması yan etkileri gösterir. 
Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


İçeriğinde bulunan maddelere karşı alerjiniz olması durumunda kullanmamanız gerekir. Kullanmadan önce Ventolin 2 mg 150 ml Şurup İlacı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi alınmalıdır.

Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Ventolin 2 Mg 150 Ml Şurup İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok