Ursofalk 250 mg 100 Kapsül

Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Ursofalk 250 mg 100 Kapsül Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Opak sert beyaz jelatin Kapsül İlacı şeklinde hazırlanmış olan Ursofalk içerisinde sıkıştırılmış beyaz toz ve granüller içermektedir.
250 mg şeklinde hazırlanmış olan Ursofalk Kapsül İlacı hastalarda özellikle mide bağırsak sistemini etkilemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. 
Karaciğer nakli yapılmış olan hastalarda özellikle safra taşını önlemek, 
Kistik fibroz gibi kalıtsal hastalığı olanlarda,
Safra taşı bulunmuş olan kişilerde safra kesesi fonksiyonlarının devam etmesi halinde,
Uzun süreli devam eden karaciğer fonksiyon bozukluklarında hastalarda kullanımı sağlanabilir.
Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken maddesi olan ursodeoksikolik asit çoğunlukla sığır safrasından üretilir. Safra asidi olarak bilinmektedir. İnsanlarda özellikle az miktarda bulunmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı Nasıl Kullanılır?


Hastalarda tedavi amacıyla tercih edilmesi durumunda Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı nasıl kullanılır? Merak edilen konulardan biridir. Doktorunuzun önerisine uygun şekilde kullanmanız gerekir. 
Kullanım konusunda emin olunmaması halinde kolesterol safra taşlarını etmek amacıyla 10 mg akşamları yatmadan önce tek seferde alınmalıdır. 
Safra kanallarında oluşan hastalıklara bağlı kalarak yaşanan karaciğer sirozu tedavisinde ise günlük 14 + 2 mg şeklinde tek seferde ya da 2-4 eşit bölünmüş şekilde kullanımı sağlanabilir.
Karaciğer nakli olmuş hastalarda safra taşı nedeniyle kullanımı konusunda 10-15 mg tek seferde ya da eşit dozda alınabilir.
Gebelik döneminde özellikle yaşanacak olan ve gebeliğin sonlanmasıyla sona erecek olan karaciğer hastalığı olan kişilerde 10-20 mg tek seferde ya da eşit dozda bölünmüş şekilde alınabilir.
Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı Yan Etkileri Var Mı? Nelerdir?


İlacın kullanımında özellikle oluşacak olan yan etkiler arasında yaygın olarak görülen dışkının yumuşaması veya gevşemesi halinde ishal problemi yaşanabilir.
Çok seyrek olacak şekilde kurdeşen, safra taşlarındaki etkilenme, sağ tarafta şiddetli karın ağrısı gibi durumlar yaşanabilir.
Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hastaları için özellikle Ursofalk 250 mg kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Aşağıdaki durumların oluşması halinde ilacı kullanmayınız.
Karın bölgesinin üst kısmında sıklıkla yaşanan kramp benzeri ağrılar varsa,
Hastalarda özellikle aktif mide ülseri bulunması halinde,
İçeriğinde bulunan bileşenlere karşı aşırı duyarlılık durumu varsa, Doktorunuzun kireçlenmiş safra kesesi taşı teşhisi koyması halinde kullanılmaması gerekir. 

Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Ursofalk 250 mg 100 Kapsül İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok