Tranko Buskas 20 Draje Tablet

Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Tranko Buskas 20 Draje Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Kokusuz, turuncu renkte, düzgün yuvarlak, kuru formda hazırlanmış olan Tranko Buskas 20 veya 40 Draje Tablet İlacı formunda hazırlanır. 
Endişeyi gidermek ve kas gevşetmek için tercih edilen Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı üreme organları, sindirim ve idrar yolları üzerinde özellikle düz kasları gevşetmek ve oluşan krampları çözmek amacıyla tercih edilmektedir. 
Ruhsal olarak yaşanan gerginliklere bağlı karındaki spazmların giderilmesi amacıyla kullanılabilir. 
Safra yollarında oluşan kramp ağrıları ve şişkinlik, 
Hıçkırık, 
Mide yanması veya mide krampları, 
Asabi nedenlere bağlı bağırsaklarda oluşan spazm,
Rahim spazmı ya da ağrılı adet görme, 
Kadınlarda üreme organlarında oluşan işlevsel rahatsızlıklar durumunda kullanımı sağlanabilir.
Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


İçeriğinde etken madde olarak medazepam, hiyosin-N-butibromid içerir. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Farklı yaş gruplarına göre Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı kullanımı önerilen miktarda olmalıdır. 
Ağız yoluyla bir bardak suyla yutularak kullanılmalıdır. Yemeklerden önce kullanımı sağlanmalıdır. Bütün halinde yutulması gerekir.
65 yaş üzeri olan hastalarda özellikle doktor tavsiyesi üzerine daha düşük dozda alımı sağlanabilir. 
Böbrek yetmezliği ya da karaciğer yetmezliği durumunda özellikle doz konusunda dikkatli olunmalıdır.
Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı? Nelerdir?


Seyrek olarak görülen yan etkileri arasında idrar yapmada güçlük, anormal düzeyde kanamalar, sinirlilik, intihar düşüncesi, öfke, uyku bozuklukları veya huzursuzluk görülebilir.
Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hastalar tarafından kullanımı sırasında özellikle Tranko Buskas kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;
Kullanılmaması Gereken Durumlar
Göz tansiyonu yüksek olanlarda, 
İçeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz olması halinde, 
miyasteni adı verilen kas hastalığının olması halinde, 
Kalın bağırsaklarda özellikle genişleme tanısı konulmuş olan hastalarda kullanılmamalıdır. 
Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar 
Tiroit hastalığı olması halinde, 
Bağırsaklarda tıkanıklık problemi yaşanması durumunda, 
Gözlerde özellikle ağrıyla oluşan görme kaybı ya da kızarıklık olması halinde, 
Kalp yetmezliği veya kalp atımlarında hızlanma gibi problemlerin yaşanması durumunda,  İdrar yollarında tıkanıklık olması halinde kullanımı konusunda dikkatli olunmalıdır.

Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Tranko Buskas 20 Draje Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok