Theraflu Forte 20 Film Tablet

Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Theraflu Forte 20 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Film Tablet İlacı şeklinde hazırlanmış olan Theraflu forte pastel sarı renktedir. Eğimli kenarları ve oblong görünümüne sahiptir. 
Ağrı kesici ve aynı zamanda diş düşürücü olarak kullanılmakta olan Theraflu forte Tablet İlacı antihistaminik ve mukozanın şişkinlik problemini azaltmak amacıyla kullanılır. Soğuk algınlığı ya da grip nedeniyle oluşan üşüme, ateş, baş ağrısı, vücut ağrıları, burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve hapşırma belirtilerini azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. 
Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Film Tablet İlacı şeklinde hazırlanmış olan ilacın etken maddeleri 650 mg parasetamol, 4 mg klorfeniramin maleat ve 10 mg fenilefrin hidroklorür olarak üç farklı madde içerir. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Yaşlılarda Kullanımı
Önerilmesi halinde Theraflu forte 20 film Tablet İlacı kullanımı konusunda özellikle doktor tarafından herhangi farklı bir tavsiye verilmemesi halinde 12 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde de 6 saatte 1 Tablet İlacı alınması ağız yoluyla alınması uygundur. Aynı zamanda 5 günden daha fazla kullanılmaması gerekir. Bir bardak su ile yeterli miktarda alınması gerekir. Yemeklerden önce ya da sonra kullanımı sağlanabilir.
Çocuklarda Kullanımı 
12 yaş ve altı çocuklarda kullanımı uygun değildir. 
Yaşlılarda kullanımı konusunda araştırma yapılmamıştır.
Özel Kullanım Hali
Böbrek yetmezliği veya karaciğer hastalığı olanlarda kullanımı konusunda dikkat edilmelidir.
Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.
Özellikle şiddetli böbrek yetmezliği ve karaciğer hastalığı olan hastalarda kullanılmaması gerekmektedir.
Kullanımı sırasında etkisinin çok zayıf ya da çok güçlü olduğuna dair herhangi bir izlenim olması durumunda mutlaka eczacınız ya da doktorunuz ile konuşmanız gerekir.
Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Aşırı dozda ya da düşük dozda kullanımı sırasında yaşanabilecek yan etkiler belirtilmemiştir.
Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Alkolle birlikte Theraflu forte 20 film kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken durumlar arasında özellikle karaciğer hasarına sebep olabileceğinden dikkat edilmelidir. 
Hamilelik 
Hamilelik döneminde kullanılmadan önce mutlaka doktora ya da eczacıya danışılmalıdır.
Tedavi amacıyla kullanımı sırasında hamile olduğunuzu fark etmeniz durumunda doktorunuza ya da eczacımıza danışmanız gerekir.
Emzirme  Emzirme döneminde kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Theraflu Forte 20 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok