Tetradox 100 Mg 14 Kapsül

Tetradox 100 Mg 14 Kapsül İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçeteli bir ilaç olan Tetradox 100 Mg 14 Kapsül İlacı bakteri adı verilen mikroorganizmalar nedeniyle oluşan hastalıkların tedavisi sırasında kullanılan normal reçete edilebilir bir antibiyotiktir.
Bakterilerin protein yapımlarını bozması nedeniyle ve üremelerini engellemesi sebebiyle Tetradox 100 mg Kapsül İlacı bakterilerin yol açtığı birçok enfeksiyon hastalığının tedavisinde etkili olmaktadır. Mesane, idrar yolları ve genital bölge enfeksiyonlarında, cinsel temas yoluyla bulaşan zührevi hastalıklarının alternatif tedavilerinde, zatürre, kronik, bronşit, sinüzit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde, deri ve yumuşak dokuda meydana gelen enfeksiyonlarda, antibiyotik tedavisine ihtiyaç duyulan akne problemlerinde, bağırsak hastalıklarının tedavisinde, inklüzyon, konjonktiviti trahom gibi çeşitli göz enfeksiyonlarında, psittakoz hasta tedavisinde, sıtmanın tedavisi ve önlenmesinde, tetanozun alternatif tedavisinde kullanılmaktadır.
Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Tetradox 100 Mg 14 Kapsül İlacı Etken Maddesi Nedir?


Tetradox 100 Mg 14 Kapsülün etken maddesi bir tür tetrasiklin antibiyotiği olan doksisiklindir. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Tetradox 100 Mg 14 Kapsül İlacı Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla bol su içerek kullanılır. Tetradox tedavisi sırasında hafif ve orta şiddetli enfeksiyonlarda günde 2 defa 100’er mg veya günlük tek seferde 200 mg kullanım önerilir. Tedavi süresi genellikle 10 gün civarıdır. Farklı enfeksiyon türlerine göre kullanılan toz ve tedavi süresi değişmektedir. Cinsel temas yoluyla bulaşan hastalıklarda günde 2 kez 100 mg 7 – 10 günlük tedavi, akne tedavisinde günde 1 kez 50 mg 6 – 12 hafta, frengide bölünmüş dozlar ile günde 300 mg Tetradox Kapsül İlacı kullanımı önerilmektedir.
Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Tetradox 100 Mg 14 Kapsül İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Hırıltılı nefes alma, nefes darlığı, anaflaksi alerjisi, deride ya da göz çevresinde içerisi kanlı sıvı veya su dolu kabarcıklar, alerjik cilt reaksiyonları, cildin güneş ile temasında ciddi güneş yanıkları oluşması, kan testlerinde akyuvar, alyuvar ve pıhtılaşma hücrelerinin anormal derecede azalması ve bununla alakalı olarak ateş, enfeksiyon ve kanamaların oluşması, karın ağrısı kansızlık karaciğer fonksiyonlarında bozulma uzun süreli kanlı ve balgamlı ishal gibi yan etkiler görülebilir.
Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Tetradox 100 Mg 14 Kapsül İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Doktor tarafından belirlenen tedavi programına kesinlikle uyulmalı ve tedavi sona ererken doktor kontrolünde günlük Tetradox kullanım dozu azaltılarak tedavi sona erdirilmelidir.

Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Tetradox 100 Mg 14 Kapsül Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok