Sudafed 60 Mg 30 Tablet

Sudafed 60 Mg 30 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Sudafed 60 Mg 30 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Reçeteli bir ilaç olan Sudafed 60 Mg 30 Tablet İlacı özellikle sinüslerde ve nazal mukoza başta olmak üzere üst solunum yollarında yaşanan rahatsızlıklara karşı etkili olan bir maddedir.
Alerjik rinit, grip, soğuk algınlığı, vazomotor rinit gibi rahatsızlıkların tedavisinde Sudafed 60 Mg Tablet İlacı mukozada olan şişkinliği azaltarak etkili bir rahatlama sağlar. Burunda meydana gelen tıkanma ve burun sinüs iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları söz konusu olduğunda burun akıntısını durdurmak ve tıkanık burnu açmak amacıyla kullanılarak hastalığın belirtilerini iyileştirmektedir. 
Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Sudafed 60 Mg 30 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Sudafed 60 Mg 30 Tabletin etken maddesi psödoefedrindir. Psödoefedrin hidroklorür solunum yolu enfeksiyonlarının solunum sistemini etkilediği durumlarda kullanılmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Sudafed 60 Mg 30 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla ve bol su ile birlikte kullanılmalıdır. Bu ilacın kullanımında doktorun reçete ettiği şekilde ve verdiği direktifleri uygulayarak kullanılması gerekmektedir. 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinler için kullanımı günlük 6 ya da 8 saatte bir 3 veya 4 kez birer Tablet İlacı olarak önerilmektedir. 6 yaşından küçük çocuklarda Sudafed 60 Mg kullanılamaz. 6-12 yaş arası çocuklarda şurup formu kullanılması uygundur.
Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Sudafed 60 Mg 30 Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı? Nelerdir?


Kurdeşen, nefes alma problemleri, karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma, sinirlilik hali, sersemlik, uykusuzluk hali ve uyuma problemleri, ağız kuruluğu, dilde, dudaklarda ve yüzde şişkinlik gibi yan etkileri yaygın olarak görülmektedir. 
Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Sudafed 60 Mg 30 Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Doktor tarafından önerilen ve reçete edilen şekilde kullanılması gereken bu ilaç birbirini takip eden 5 günden fazla kullanılmamalıdır. İlaç kullanılmaya başlanacak olan tarihten 2 hafta öncesine kadar depresyon ilaçları, tansiyon ilaçları gibi MAO inhibitörleri grubuna dahil ilaçlar kullanılmışsa veya kullanılmaya devam ediyorsa, yüksek tansiyon, koroner atardamar hastalıkları veya ciddi böbrek yetmezliği bulunuyorsa Sudafed Tablet İlacı hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Olağan dışı bir durum ile karşılaşmanız halinde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Sudafed 60 Mg 30 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok