Selectra 50 Mg 28 Film Tablet

Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Selectra 50 Mg 28 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri 

Normal reçeteli ilaç olan Selectra 50 Mg 28 film Tablet İlacı adlı ilaç bazı sinir sistemi rahatsızlıklarının tedavilerinde kullanılmakta olan Tablet İlacı şeklinde ilaçtır.
Sinir sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan antidepresanlardan biri olan Selectra 50 mg Tablet İlacı seçici serotonin geri alım inhibitörleri ilaç gurubuna dahildir.
Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Selectra 50 Mg 28 Film Tabletin etken maddesi sertralindir. Sertralin panik atak, obsesif kompulsif bozukluk, majör depresyon, sosyal anksiyete bozukluğu gibi pskiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan etkili bir maddedir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla alınan Selectra Tablet İlacı yeterli miktarda su ile kullanılmalıdır. Doktor tarafından teşhis koyulan hastalıklarda belirlenen kullanım dozajı başlangıçta günlük 50 mg ile başlayıp tedavinin ve hastalığın durumuna göre günlük 200 mg’a kadar çıkabilmektedir. Çocuklarda antidepresanların intiharı düşünme veya intihara yönelik davranışları arttırma ihtimali olduğu için bu ilacın kullanımındaki riskler göz önünde bulundurulmalıdır.  6 -12 yaş arası çocuklarda 25 mg, 13 – 17 yaş arası çocuklarda 50 mg’lik günlük kullanım dozu ile tedavi başlatılmaktadır.
Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Deri üzerinde kaşıntı, döküntü gibi alerjik reaksiyonlar, hafıza kaybı, ani duygu değişiklikleri, depresyon, halüsinasyon, ayırt etme yeteneğini kaybetme, panik ve manik reaksiyonlar, kalp atışında hızlanma, kusma, karın ağrısı, ateş, karaciğer ve pankreasta iltihap oluşumu, görme problemleri, iştah kaybı, titreme, uyku problemleri, iktidarsızlık, orgazm olma ve boşalma sorunları gibi yan etkiler Selectra kullanımı sonrasında görülebilmektedir.  
Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


İlaç kullanmaya başlamadan 2 hafta öncesine kadar monoamin oksidaz inhibitörleri adlı ilaç grubundan bir ilaç aldıysanız ya da almaya devam ediyorsanız, karaciğer sorunlarınız varsa, uzun QT sendromu rahatsızlığına neden olabilen ilaçlar kullanıyorsanız, kesinlikle Selectra  kullanmamanız gerekmektedir. Bunun dışında sara, diyabet, böbrek rahatsızlıkları, kanama bozukluğu rahatsızlığınız varsa veya elektroşok tedavisi görüyorsanız doktorunuza veya eczacınıza danışarak dikkatli bir şekilde Selectra kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca konsantrasyon ve dikkat üzerinde olumsuz etkisi olduğu için Selectra film Tablet İlacı etkisi altındayken herhangi bir taşıt veya makine kullanmamanız tavsiye edilir.

Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Selectra 50 Mg 28 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok