Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül

Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçeteli ilaç olan Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı adlı ilaç dermatolojik rahatsızlıkların tedavilerde kullanılmakta olan yumuşak Kapsüllü bir ilaçtır.
Yumrulu akne, yuvarlak akne gibi şiddetli akne (sivilce) tiplerinin tedavilerinde, kalıcı yara izi ve akne izi olma ihtimali olan akne tedavilerinde Roaccutane 20 Mg Kapsül İlacı kullanılır. Aknelere uygulanan cilt tedavilerinin yetersiz kalması ve antibiyotik tedavilerinin sonuç vermediği durumlarda uygulanmalıdır. Roaccutane tedavisi gerçekleşirken uzman dermatalog hekim ile koordineli bir şekilde gerekli kontroller yapılarak tedavi gerçekleştirilmelidir.
Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı Etken Maddesi Nedir?


Roaccutane 20 mg 30 Kapsül İlacıün etken maddesi izotretinoindir. İzotretinoin şiddetli akne tedavisinde yaygın olarak kullanımı tercih edilen ve A vitamini ile ilişkili olan etkili bir maddedir. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla kullanılmakta olan Roaccutane yumuşak Kapsül İlacı bol su ile alınmalıdır. Tok karnına veya yiyecekler ile birlikte alınmalıdır. Standart başlangıç kullanım dozu hastanın ağırlığına göre hesaplanmakta olup kg başını 0.5 mg’dır. Daha sonra ilaca uyumunuz göz önünde bulundurularak doktor tarafından yeni bir kullanım dozu belirlenir. 
Tedavi süresince ilaç kullanımı tahminen 4 ile 6 ay arasında sürmekte olup çoğu hasta 1 tedavi dönemi sonunda istenilen sonuca ulaşılır. Bazı hastalarda tedavinin başında akneler daha kötü bir hal alsa da tedavi devam ettikçe düzelen bu durum tedavi bitirildikten sonraki yaklaşık 2 aylık süreçte aknelerdeki iyileşme devam edebilir.  
Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Yaşam standartlarını etkileyecek derecede boğazda, ağız ve dudaklarda, yüzde ani şişme nedeniyle nefes darlığı ve yutkunma zorluğuyla ortaya çıkan şiddetli anafilaktik reaksiyonlar görülebilir.
Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bebeklere zarar vereceği için hamilelerin, emziren annelerin ve hamile kalma ihtimali olanların ya da hamile kalma planları yapanın kesinlikle kullanmaması gerekir.  Karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olanlarda kullanılması tavsiye edilmez. 12 yaşının altındaki çocuklarda Roaccutane Kapsül İlacı kullanılmamalıdır.

Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Roaccutane 20 Mg 30 Kapsül İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok