Primolut-n 5 Mg 30 Tablet

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Primolut-n 5 Mg 30 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçeteli ilaç olan Primolut-n 5 mg 30 Tablet İlacı adlı ilaç başta adet geciktirici özelliği olmak üzere birçok amaçla kullanılmaktadır.
Menstrüasyonun öne çekilmesi ya da ertelenmesinde, disfonksiyonel kanamalar olduğunda, primer ya da uzun süren sekonder amenorede Primolut-n Tablet İlacı  kullanılır. Menstrüasyonun ertelemesi için kullanıldığında tahmini olarak beklenen menstrüasyon günü gelmeden 3 gün önce ilaç alınmaya başlanması gerekir. Tek başına kullanımı ile gebelikten koruyucu etkisi bulunmamaktadır. Menopoz dönemindeki hormon tedavisinde, jinekolojik hastalıkların tedavisinde  doğrudan ve doğum kontrol yöntemlerinde yardımcı olarak kullanılan bir ilaçtır.
Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Primolut-n 5 mg 30 Tablet İlacı  etken maddesi noretisterondur. Bu etken maddenin kullanıldığı ilaçlar ile jinekolojik hastalıklar menopozal dönem tedavileri ve adet dönemi sancıları sırasında yaşanan ağrılar tedavi edilir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla kullanılmakta olan Primolut-n 5 mg  yeterli miktarda su ile düzenli bir şekilde her gün aynı saatlerde kullanılmalıdır. Takvimi kutuda yer alan tüm Tablet İlacıler bittiğinde ara vermeden doktor kontrolünde bir sonraki kutuya başlanılmalıdır. Doz atlaması yapılmaya dikkat edilmelidir. Doz atlandığı zaman telafi etmek için çift doz kullanılmamalıdır. Doktor tarafından reçete de belirtilmiş olduğu şekilde ve doktorun direktifleri ile kullanılmalıdır. 
Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Karın ağrısı kurdeşen gibi alerjik reaksiyonlar nefes darlığı ağız içi ve boğazda şişkinlik vajinal iltihaplanma ve vajinal mantar gibi yan etkiler görülebilir gibi göğüs kısmında Ele gelen kitle kalp çarpıntısı bacaklarda kan akışının değişmesi nedeniyle hissizlik ve ağrı rahim içerisinde anormal kitle görülmesi normal olmayan vajinal kanama gibi yan etkileri görülmesi halinde derhal doktorumuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurun
Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Vücudunuza ciddi şekilde zarar verecek durumların oluşmaması için bu ilacı doktorunuzun vermiş olduğu talimatlara göre kullanmak her zaman sizin yararınıza olacaktır. Tedavi sonlandırılırken doktor kontrolünde azaltılarak bırakılmalıdır. İlaç içerisinde yer alan maddelere herhangi bir alerjiniz varsa Primolut-n Tablet İlacı  kullanmamanız tavsiye edilir.

Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Primolut-n 5 Mg 30 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok