Prednol-L 20 Mg 1 Ampul

Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Prednol-L 20 Mg 1 Ampul Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli ilaç olan Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı vücudumuzda kendiliğinden üretilen ve vücut sağlığı ile genel durumumuzu korumamız için yardımcı olan kortikosteroid seviyesini yükselten bir ilaçtır.
Vücudumuzdaki kortikosteroid seviyesini yükseltmenin yanı sıra vücuttaki birçok iltihaplanmanın tedavi edilmesinde Prednol-L 20 Mg Ampul İlacı etkilidir. İltihaplanmayı azaltarak hastalığın daha da kötü olmasını önler. Solunum sistemi hastalıklarında, iltihaplı eklem hastalıklarında, iltihaplı bağırsak hastalıklarında, iltihaplı göz hastalıklarında, kansızlık, cilt lezyonları, sinir sistemi hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda ve alerjik hastalıklarda kullanılan etkili bir ilaçtır.
Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı  Etken Maddesi Nedir?


Prednol-L etken maddesi olan metilprednizolon bağışıklık sisteminin baskılanması ve iltihabı azaltmak için kullanılmaktadır. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı  Nasıl Kullanılır?


Enjeksiyon yoluyla kullanılmakta olan Prednol-L Ampul İlacı doktorun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır. Tedavi boyunca doktorun verdiği direktiflere birebir uyulması gerekir. Aksi takdirde tedavinin yanlış uygulanması iyileşme sürecinin uzamasına yol açacağı gibi bir zamanda sağlığımızın bozulmasına ve başka sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına yol açar. Kas içerisine enjeksiyon yoluyla veya damar içerisine difüzyon yoluyla uygulanmalıdır. 
Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı  Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Peptik ülser patlaması veya kanaması, makattan kan gelmesi, siyah veya kanlı dışkı, karın ağrısı, yüksek kan basıncı, su ve tuz miktarının yükselmesine bağlı şişlik, kramp ve spazmlar, göz sinirlerinde hasar,  akne, kas zayıflığı , yaraların geç iyileşmesi çocuklarda ve ergenlerde büyümenin kalıcı olarak yavaşlaması gibi yan etkiler görülebilir. Bunların dışında ruh halinde inişli çıkışlı veya aşırı neşeli hissetme durumu, vücutta beklenmedik tepkime ve reaksiyonlar görülebilir.
Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Uygulanan tedavi sırasında enfeksiyon kapma ihtimali yüksek olduğu için hasta olan kişilerden ve enfeksiyon olan kişilerden uzak durulması gerekmektedir. Canlı aşı ile birlikte kullanıldığında aşılar yeterli etkiyi göstermeyebilir. Bu yüzden 20 Mg Prednol-L 1 Ampul İlacı aşılar ile birlikte kullanmak için uygun değildir. Beklenmedik yan etkilere sebep olmaması için ilaç bırakılacağı zaman doktor kontrolünde azaltılarak bırakılmalıdır.

Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Prednol-L 20 Mg 1 Ampul İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok