Prednol 16 Mg 20 Tablet

Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Prednol 16 Mg 20 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli ilaç olan Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı vücudumuzda doğal yollarla üretilen ve vücudumuzun birçok fonksiyonu için öneme sahip olan kortikosteroidlerin sayısının arttırılması için kullanılmaktadır.
Kortikosteroidlerin sayısının artması vücudu daha dirençli ve sağlıklı bir hale getirerek vücut içerisinde enfeksiyonların daha kolay bir şekilde atlatılmasını sağlar. Cerrahi ameliyatlar sonrasında iltihaplanmanın önlenmesi ve tedavisi için Prednol 16 mg Tablet İlacı kullanılır.
Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı  Etken Maddesi Nedir?


Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı etken maddesi olan metilprednizolon vücuttaki iltihabın azaltılarak bağışıklık sisteminin baskılanması tedavilerinde kullanılmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı  Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla kullanılmakta olan bu ilaç yetişkinlerde 360 mg kadar kullanılabilmektedir. Bu ilacın içeriğinde bulunan kortikosteroidler çocuklarda büyümeyi etkilediği için  günlük kullanım dozu 80 mg üzerine çıkmamalıdır ve doktor tarafından belirlenen doz kullanılmalıdır. Karaciğer yetmezliği ve siroz hastalarında daha düşük dozlarda Tablet İlacı Prednol kullanılmalıdır. Tedavinin son aşamasına gelindiğinde kullanım bir anda bırakılmamalı doktor kontrolü ile birlikte doz azaltılarak bırakılmalıdır.
Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı  Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Sindirim yolu ve sindirim sistemi üzerinde yer alan ülserin kanaması, bazı enfeksiyonların belirtilerinin gizlenmesi, enfeksiyona karşı vücut direncinin azalması, kanlı öksürük, göğüs ağrısı, vücut ısısının yükselmesi, vücutta şişlik ve buna bağlı olarak yüksek kan basıncı oluşması, bebeklerde ve gelişim çağında olan her yaştaki çocuklarda gelişimi yavaşlatma gibi pek çok yan etki görülebilir.  
Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


İç organlarda yaygın bir şekilde görülen mantar, mantar enfeksiyonu bulunan ve başka bir yaygın enfeksiyonu olan kişiler Prednol kullanmamalıdır. Tedavi süresince enfeksiyona duyarlı olacağınız için kızamık ve suçiçeği gibi bağışıklık sistemini etkileyen hastalıkları geçiren kişilerden uzak durulmalıdır. Hipertansiyon, osteoporoz, şeker hastalığı, aktif veya geçmiş tüberküloz, kalp yetmezliği ve kalp krizi geçiren, karaciğer ve böbrek yetmezliği bulunan kişiler Prednol Tablet İlacı kullanırken daha dikkatli olunmalıdır. Doktor tarafından belirtilen şekilde Prednol kullanımı yapılmalıdır.

Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Prednol 16 Mg 20 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok