Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül

Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli ilaç olan Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı açık koyu yeşil renklerde Kapsül İlacı içerisinde bulunan sarı renkli homojen toz içerir.
50 mg Kapsül İlacıler halinde takdim edilen Piyeloseptyl Kapsül İlacı nitrofurantoin antibiyotik grubuna girer. İdrar torbası ve idrar yolunun diğer kısımlarında meydana gelen enfeksiyonların önlenmesi ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.
Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı  Etken Maddesi Nedir?


Piyeloseptyl’in etken maddesi nitrofurantoindir. Mesanede görülen enfeksiyonları tedavi etme konusunda oldukça etkili olan bir antibiyotiktir. Akılcı olarak kullanılması halinde ürüner sistem enfeksiyonlarının daha kısa sürede tedavi edilmesine yardımcı olur. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı  Nasıl Kullanılır?


Ağız yoluyla alınan Piyeloseptyl 50 mg Kapsül İlacı kullanılırken mide ve bağırsaktaki tahrişine azalması için süt ve yiyeceklerle birlikte alınması tavsiye edilir. Doktor tarafından başka bir tavsiye verilmedikçe yetişkinlerde 1 hafta boyunca günde 4 defa 50 mg ya da 100 mg Kapsül İlacı kullanılmalıdır. Cerrahi işlem sırasındaki enfeksiyonların önlenmesi için kullanılacağı zaman ameliyatın gerçekleşeceği gün ve ameliyatın gerçekleşmesinden itibaren takip eden 3 gün boyunca günde 4 defa 50 mg Kapsül İlacı şeklinde alınabilir. Bol miktarda sıvı ile yutularak kullanılmalıdır. 3 ay üzerindeki bebekler ve çocuklarda doktor tarafından belirtilen doz uygulanarak kullanılır.
Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı  Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Sarılık, öksürük, nefes darlığı, üşüme, ateş, göz kapakları ve yüz kısmında şişme, aşırı döküntü ve kaşıntı, ani hırıltılar, kas ve eklemlerde ağrı, baş ağrısı, ruh halinde değişiklik, bulanık görme, ishal, iştahsızlık, karın ağrısı ve kusma gibi yan etkiler görülebilmektedir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde kalıcı hasarlara yol açmaması için beklemeden acil tıbbi müdahale için doktora başvurulması gerekir.
Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız.  Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Şiddetli böbrek rahatsızlıkları ve gebelik durumunda Piyeloseptyl Kapsül İlacı kullanmamalısınız. Kansızlık, şeker hastalığı, sürekli tekrarlayan alerjik reaksiyonlar, karaciğer, akciğer ya da sinir sistemi ile ilgili bir rahatsızlığınız varsa doktor tarafından muayene edildikten sonra dikkatli bir şekilde Piyeloseptyl Kapsüller kullanmanız tavsiye edilir.

Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Piyeloseptyl 50 Mg 30 Kapsül İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok