Peditus 100 Cc Ml Şurup

Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Peditus 100 Cc Ml Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


100 mililitrelik cam şişede normal reçete ile satılan Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı gribal enfeksiyonlar ve solunum yolu hastalıkların tedavisinde kullanılır.
Grip, nezle, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında rastlanılan öksürük, bronşların tahriş olması, yüksek ateş, burun tıkanıklığı, bronşiyal salgıların yumuşatılması ve belirtilen enfeksiyonların neden olduğu baş ağrısı, kas ağrısı ve eklem ağrısı gibi her türlü ağrıların tedavisinde 12 yaş üzerinde Peditus Şurup İlacı kullanılmaktadır. 
Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı  Etken Maddesi Nedir?


Peditus şurubun birkaç etken maddesi vardır. Bu etken maddelerinden Parasetamol ateş düşürücü, Guaifenesin balgam söktürücü, Pyrilamine Maleate alerjik hastalıklara karşı etkili, Phenylephrine Hcl ise burun tıkanıklığını giderme özelliğine sahip etkili maddelerdir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı  Nasıl Kullanılır?


12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde gün içerisinde 4 saatte bir 2 ölçek olarak kullanılır. (1 ölçek = 5ml) . Günlük kullanımın 4000 mg üzerine çıkmaması gerekmektedir. Maksimum miktarda kullanım gerektiği durumlarda her doz kullanımının arasında en az 4 ve üzeri saat aralık bırakılarak günde dört doz tekrarlı olarak 100 Cc Ml Peditus Şurup İlacı kullanılabilir. İlaç ile birlikte verilen ölçek kaşığı ile önerilen dozda oral yoldan alınır.
Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı  Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Egzama kaşıntı deride dökülmeler alerjik ödem derinin haşlanmış görünüme bölünmesi el yüz ve ayakta aşırı duyarlılık oluşturan kızarıklıklar dil ve boğazda meydana gelen Anjiyo ödem gibi ciddi Yan Etkiler görülebilir. Mide bulantısı baş ağrısı ve dönmesi uyuşukluk ve uyku hali hazımsızlık karın ağrısı ve kabızlık Karaciğer enzimlerinin değişiklik göstermesi gibi nadir görülen yan etkileri de bulunmaktadır.
Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Şiddetli böbrek ve karaciğer yetmezliği bulunan kişilerde, yüksek tansiyon hastalarında, kalp ritim bozukluğu olanlarda, damar sertliği bulunanlar, göz içi basıncının artması gibi problem yaşayanlar ve harici bir parasetamol içerikli ilaç kullananlar Peditus Şurup İlacı 100 Cc Ml kullanmamalıdır. 6 yaş altında kullanılamaz.

Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Peditus 100 Cc Ml Şurup İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok