Parol 500 Mg 20 Film Tablet

Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Parol 500 Mg 20 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçete ile satılan bir yolcu olan Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı içerisinde parasetamol bulunan bir ağrı kesicidir. Aynı zamanda ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır.
Hafif ve orta şiddetteki ağrılar söz konusu olduğunda ve ateş belirtileri görüldüğünde Parol 500 Mg kullanılan bir ilaçtır. Ateşe neden olan hastalıklarda tedavi edici özelliği bulunmamasına rağmen ateş belirtilerini giderici özelliği bulunmaktadır. Ağrılar için kullanıldığında ağrı süresinin beş günü aşması halinde ateş için kullanıldığında ateşin 3 günden fazla sürmesi ya da farklı belirtilerin ortaya çıkması gibi bir durum ile karşılaşıldığında tedavinin kesilerek doktora başvurulması gerekmektedir.
Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken maddesi  parasetamoldür. Orta dereceleri ağrılarda ve ateş düşürmede etkilidir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Oral yolla kullanılan Parol 500 Mg Tablet İlacı her kullanımında bol su ile yutularak alınmalıdır. Parol ile yapılan tedavinin ne kadar süreceği doktor tarafından belirlenmelidir. Doktora danışmadan yapılan kullanımlarda 3 ile 5 günden fazla kullanılmamalıdır. Yetişkin bireylerde günde en fazla 8 Tablet İlacı kullanılmalıdır. İleri derecede karaciğer veya böbrek yetmezliği bulunan kişilerde hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. 11 yaş ve altı yaş kategorisinde yer alan çocuklarda vücut ağırlığına göre doktor tarafından belirlenen doz kullanılmalıdır.
Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Doz aşımı yapıldığında iştahsızlık, bulantı ve kusma, solgunluk gibi belirtiler görülebilir. Ayrıca karaciğer hasarına neden olabileceği için doz aşımı söz konusu olduğunda vakit geçmeden tedavi edilmelidir. Alerjik reaksiyonlar, vücutta kurdeşen, aşırı kaşıntı, deride su toplaması Stevens Johnson sendromu, deri üzerinde iltihaplı kabarcıklar, el, yüz, ayak ve bileklerde nefes alma ve yutkunmayı zorlaştıracak şekilde alerjik ödemlerin oluşması gibi ciddi yan etkileri görülebilir. Bunların dışında vücutta morarmalar, kan hücrelerinde azalma, akyuvar sayısında azalma, böbrek ve karaciğerlerde bozukluklar ve hasarlar gibi acil tıbbi müdahale gerektiren yan etkiler de görülebilir. 
Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Doktor tarafından tavsiye edilen dozda ve sürede Parol Tablet İlacı kullanması uygundur. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurunuz.

Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Parol 500 Mg 20 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok