Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet

Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli bir ilaç olan Nootropil 800 mg 30 film Tablet İlacı nootropik ilaç grubuna dahildir.
Dikkat ve farkındalık hafıza öğrenme gibi bilişsel süreçlerin geliştirilmesi için Nootropil 800 mg kullanılmaktadır. Yetişkinlerde vücudun bir ya da birden fazla uzvunda birdenbire kısa kas kasılmalarının tedavisi sırasında, baş dönmesi ve bunun neden olduğu denge bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Çocuklarda ise 8 yaş ve daha üzerindeki yaş kategorilerinde konuşma terapisi ile birlikte okuma yazma güçlüğü çeken çocukların tedavisinde kullanılmaktadır.
Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı  Etken Maddesi Nedir?


Nootropil’in etken maddesi pirasetamdır. Bunama ve vertigo gibi hastalıkların tedavisinde etkilidir. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı  Nasıl Kullanılır?


Nootropil, teşhis koyulmuş olan hastalığın tedavisi için doktor tarafından belirtilen doz ve uygulama sıklığında kullanılmalıdır. Bu durum yetişkinlerde ve çocuklarda farklılık gösterdiği gibi aynı zamanda yetişkinler arası Nootropil film Tablet İlacı kullanım dozajı hangi hastalığın tedavisi için kullanıldığına göre de değişmektedir. Belirlenen günlük dozun üçe bölünerek sabah öğlen ve akşam tok karnına su ile yutularak alınması gerekmektedir.
Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı  Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Koordine hareketlerin bozukluğu, mevcut olan epilepsi hastalığının şiddetlenmesi, anafilaktoid reaksiyon, denge bozulması, aşırı duyarlılık oluşması, halüsinasyon görme, el, bilek, ayak, yüz ve dudaklarda yutkunmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde ödem oluşması gibi hastaneye yatırılmaya gerektiren ciddi yan etkiler görülebilir. Bunların dışında aşırı sinirlilik ve huzursuzluk, istem dışı aşırı hareketlilik, sürekli kaygı hali ve zihin karışıklığı gibi seyrek görülen ciddi yan etkiler de bulunmaktadır.
Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Beyin kanaması rahatsızlığı geçiren hastalarda, böbrek hastalığı bulunanlarda ve huntington Koresi hastalığı bulunan hastalarda Nootropil Tablet İlacı kullanılması kesinlikle yasaktır.  Yan etkileri sebebiyle  baş dönmesi yorgunluk ve uyku hali ne neden olabileceği için araç veya herhangi bir makine kullanırken dikkatli olunması ve ilacı kullanırken mümkün oldukça araç ve makine kullanımı yapılmaması tavsiye edilir.

Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Nootropil 800 Mg 30 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok