Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet

Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Proton pompası inhibitörü olarak bilinen Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı adlı ilaç midedeki asit oluşunu azaltarak dengeleyen normal ile satışı yapılan bir ilaçtır.
Gastro özofajial reflü hastalığının tedavisinde, mide suyunun yemek borusuna kaçması sebebiyle midede oluşan yanma ve kusma gibi belirtilerin tedavisinde, sürekli NSAİİ tedavisi görmesi gereken hastalarda ağrı ve iltihaplanma nedeniyle kullanılan ilaçlar yüzünden oluşan ülserlerin iyileştirilmesi ve önlenmesi amacıyla, ülsere neden olan bakteri enfeksiyonlarında ülser nedeniyle midede meydana gelen kanamaların önlenmesinde ve midedeki asit oluşumunu ileri derecede arttıran ve hormon üreten tümörlerin midede aşırı asit salgısı yapması gibi durumlarda tedavi amaçlı Nexium Enterik Kaplı Pellet Tablet İlacı kullanılır.  
Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Peptik ülser ve gastro özofageal reflü hastalıklarının tedavisinde kullanılan Nexium’un etken maddesi esomeprazoldur. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Doktorunuz tarafından belirtilen ve tavsiye edilen şekilde kullanmanız gerekmektedir. Kullanım ile alakalı aklınıza takılan bir durum olduğunda doktor veya eczacınıza konuşarak kullanmanız tavsiye edilir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Nexium enterik kaplı Tablet İlacı kullanım dozajı ve kullanım süresi hastalığın türüne ve durumuna göre değiştiği için hastalığının teşhisi ardından doktor tarafından hastalığınızın durumuna göre belirtilen süre boyunca belirtilen dozaj da almanız uygun olacaktır. Yarım bardak su içine koyularak veya ağız yoluyla yutularak kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde çiğnenmemeli veya ezilmemelidir. 
Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Baş ağrısı, gaz sıkışması, ishal, hastalık hissi, kabızlık, deride alerji çeşitleri, uyuma problemleri, sersemlik ve ağız kuruluğu gibi hafif yan etkileri görülebilir. Çok nadir olarak ileri derece alerjik reaksiyonlar, görme bozuklukları, ağız ve mide iltihabı, eklem ve kaslarda ağrı görülebilir.  
Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Tedaviniz sırasında içerisinde yer alan bir maddeye alerjiniz varsa ev tedavi ilacı kullanıyorsanız hazımsızlık meydana geliyorsa siyah renkli ve kanamalı dışkı oluyorsa ve kan kusmaya başladıysanız kesinlikle Nexium Pellet Tablet İlacı kullanmayınız.

Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Nexium 40 Mg Enterik Kaplı 28 Pellet Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok