Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet

Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Antiepileptik ilaçlar grubuna giren Neurontin 600 mg 50 çentikli film Tablet İlacı kırmızı reçeteli biri ilaçtır. 
Epilepsi hastalarında ve sinir dokusunun hasar görmesi nedeniyle nöropatik ağrı hisseden hastaların tedavisinde kullanılmakta olan bu İlaç üzerinde bulunan çentik Neurontin çentikli film Tablet İlacı iki eşit parçaya daha kolay bölmeye yardımcı olmaktadır. Bu nöropatik ağrılar zonklama, ateş, çarpıntı, bıçak saplanması hissi, karıncalanma, uyuşma, kramp girmesi, hissizlik, donma, batma ve aşırı sıcaklık hissetme gibi pek çok değişik reaksiyon ile görülebilir.
Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Neurontin 600 mg 50 çentikli film Tablet İlacıin etken maddesi Gabapentindir. Epilepsi hastalığının tedavisinde nöropatik ağrıya yol açan rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan ilaçlarda görülmektedir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Kırmızı reçeteli olarak satılan bu ilaç  aşırı dozda kullanıldığında bilinç kaybı,  ishal, konuşma güçlüğü, baş dönmesi ve çift görme gibi istenmeyen  etkilere yol açabileceği için doktor tarafından kullanmanız istenen dozu aşmamak gerekir. 6 yaş altında kullanılmayan Neurontin çentikli Tablet İlacı 6 yaş üzeri çocuklarda çocuğu kilosu hesaplanarak belirlenen dozda kullanılmalıdır. Genç erişkin ve yetişkinlerde hastalığın durumuna göre doktor tarafından kademeli olarak belirlenen dozda kullanım gerçekleştirilmelidir. Neurontin sadece oral kullanım ile yeterli miktarda su tüketilerek alınmalıdır. 
Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Baş dönmesi, viral enfeksiyon, yorgunluk hissi, aşırı ateş, uyuşukluk hissi, koordinasyon eksikliği gibi yan etkiler görülmektedir. Neurontin kullanımı sırasında dudak ve dilin şişmesi, kaslarda enfeksiyon ve ağrı, aşırı kuvvetsizlik, göz ve deride beyaz kısımların sararması gibi ciddi belirtiler görüldüğünde vakit kaybetmeden doktora başvurulması gerekmektedir.  
Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Neurontin 600 Mg 50 Çentikli Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Tedavi boyunca alkol alınması yan etki oluşma riskini çoğaltır. Doktor tarafından belirtilen tedavi dozu ve süresine riayet edilmelidir. Tedavi sonlandırılacağı zaman bir anda bırakmak yerine Neurontin film Tablet İlacı bırakma sürecinin bir haftaya yayılması tavsiye edilmektedir.

Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Neurontin 600 Mg 50 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok