Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet

Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli ilaç olarak satılan Nac 600 mg 20 efervesan Tablet İlacı suda eritildikten sonra ağız yoluyla içilerek kullanılan bir ilaçtır.
Balgam söktürücü olarak kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ile alt ve üst solunum yollarındaki iltihaplanmalar sonucu oluşan aşırı balgamın azaltılması ve sulandırılıp öksürükle dışarı atılmasını kolaylaştırmaktadır. Vücuttaki yoğun kıvamlı balgamın azaltılması, dışarıya atılması yoğunluğunun düzeltilmesi için Nac 600 mg efervesan Tablet İlacı kullanılır. Ayrıca yüksek doz parasetamol kullanılması sonucu görülen karaciğer yetmezliğinin tedavisinde de kullanılmaktadır.
Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


İçeriğinde aktif madde olarak asetilsistein bulunan Nac 600 mg Tablet İlacı bir aminoasit olmakla beraber balgam söktürücü olarak etki göstermektedir. Çeşitli rahatsızlıklar sonucunda vücutta oluşan balgamın dışarıya atılmasına yardımcı olmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Balgam söktürücü olarak kullanılan Nac efervesan Tablet İlacı 14 yaş üzeri genç yetişkinlerde ve yetişkinlerde günde 1 ya da 2 defa 600 mg dozlar halinde kullanılır. 14 yaşından küçük çocuklarda 200 mg olarak kullanılması uygundur. 6 ile 14 yaş arası çocuklarda günde 400 mg, 2 ile 5 yaş arası çocuklarda  günde 200 mg ile 300 mg  arasında asetilsistein kullanılabilir. Parasetamol zehirlenmesi için kullanıldığında doktor talimatı ile birlikte belirtilen süre ve dozda kullanılmalıdır. Doktorla konuşmadan dozun değiştirilmesi, tedavinin bırakılması ya da uzatılmasına karar verilmemelidir. Yemeklerin ardından bir bardak suda eritildikten sonra bekletilmeden ağız yoluyla içilerek kullanılmalıdır.
Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Bulantı kusma ve diyare gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları görülebilir. İlaç içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olmanız halinde cilt üzerinde alerjik reaksiyonlar, tansiyon düşmesi gibi yan etkiler görülebilmektedir.
Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Karaciğer, böbrek astım gibi rahatsızlıklarınız varsa siroz hastası ya da epilepsi hastası iseniz Nac Tablet İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Bol sıvı tüketerek almanız balgam söktürücü etkisini desteklemektedir. Antibiyotikler ile birlikte kullanıldığında arasında en az 2 saat ara verilmelidir.

Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Nac 600 Mg 20 Efervesan Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok