Metpamid 10 Mg 30 Tablet

Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Metpamid 10 Mg 30 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçeteli olarak satılan ilaçlar arasında yer alan Metpamid 10 mg 30 Tablet İlacı kusmayı önlemek için kullanılan bir ilaçtır. 
Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri gören hastalarda tedavi sonrası görülen bulantı ve kusmanın önlenmesi, akut migren ağrılarının yol açtığı bulantı ve kusmanın önlenmesi için Metpamid 10 mg kullanılır. 1 ile 18 yaş arasındaki çocuklarda kemoterapi sonrasında diğer yöntemlerin sonuç vermemesi halinde kullanılmaktadır. 
Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Metoklopramid Hcl, Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı ilacının etken maddesidir. Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan bulantı ve kusmaları önüne geçmek için beyin üzerinde  bulantı ve kusmayı önleyen bölge üzerine etki ederek sonuç verir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Yetişkinler için günde tek seferde alınacak doz miktarı ağızdan bir Tablet İlacı yani 10 miligramdır. Maksimum olarak günde 3 defaya kadar tekrarlanabilir. 1 – 18 yaş arasındaki çocuklar ve genç erişkinlerde günde 3 defaya kadar tekrarlanabilir fakat alınacak olan doz kemoterapi sonrası yaşanan bulantı ve kusmanın durumuna göre ve ilaç kullanacak olan hastanın kilosuna göre hesaplanarak belirlenmelidir. 30 kilodan daha düşük ağırlığa sahip olan çocuklarda bu Metpamid Tablet İlacı kullanılması uygun değildir. Tüm yaş gruplarında iki kullanımın arası kusma dahil en az 6 saat olmalıdır.
Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Metpamid de diğer ilaçlar gibi olası yan etkilere sahiptir. Metpamid kullanımı sonrasında boyun ve baş kısmında istemsiz hareketler görülebilir. Genç erişkinlerde ve çocuklarda yüksek doz kullanım sonucu bu durum daha çok görülmektedir. Bazen tek doz ilaç kullanımında da görülen bu durum uygun tedavi ile düzeltilir. Titreme, kasılma, kan basıncında düşme veya yükselme, halsizlik, terleme ve tükürük salgısında artma görülebilir.
Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Sindirim yollarında kanama, yırtılma ve tıkanma yaşadıysanız, böbrek, kalp ve karaciğer yetmezliği gibi hastalıklarınız varsa sara ve parkinson hastasıysanız Metpamid 10 miligram Tablet İlacı kullanmanız önerilmez. Belirtilen yaş guruplarında belirtilen ve belirtilen şekilde kullanılması gerekmektedir.

Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Metpamid 10 Mg 30 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok