Meteospasmyl 40 Kapsül

Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Meteospasmyl 40 Kapsül Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli ilaçlar arasında yer alan Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı papaverin ve benzeri ilaç grubundan içinde yer almakta olup aynı zamanda spazm çözücü ve bağırsak hareketleri değiştiren ilaç grubuna dahildir.
Vücutta görülen gaz ve şişkinlikler için kullanılır. Ayrıca fonksiyonel bağırsak rahatsızlıklarının belirtileri görüldüğünde bunun tedavisinde de Kapsül İlacı Meteospasmyl kullanılmaktadır. Kapsül İlacı şeklinde olan bu ilaç sindirim sistemi ve metabolizma da görülen bağırsak hastalıklarının tedavisinde kullanılan önemli bir ilaçtır. Doktor tarafından belirtildiği şekilde kullanılması daha çabuk etki etmesini sağlar.
Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı Etken Maddesi Nedir?


Alverin sitrat ve simetikon Meteospasmyl Kapsül İlacıün etken maddeleridir. İkisinin bir araya gelmesi ile oluşturulan kombinasyon vücutta hazımsızlığın giderilmesini ve gazların atılmasını kolaylaştırır. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı Nasıl Kullanılır?


Doktor tarafından belirtilmiş olduğu şekilde gün içerisinde yeterli sıvı ile birlikte yemeklerden  önce ağız yoluyla 2 ya da 3 kere alınır. Sadece yetişkinlerin kullanımı için uygun olduğundan çocukların kullanımı için uygun değildir. Erişkinlerde ise değişik yaş gruplarında kullanılabilir. Kullanımı unutulması halinde kullanılmayan dozu telafi etmek ve dengelemek için çift doz Meteospasmyl Kapsül İlacı alınması uygun değildir.  Hiçbir şekilde doktor tarafından belirtilen kullanım şekillerinin dışında kullanılmaması gerekmektedir. 
Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı Yan Etkileri Var Mı  Nelerdir


Her ilaç da olduğu gibi Meteospasmyl Kapsül İlacı de olası yan etkilere sahiptir. Gırtlakta ara sıra larenjiyal ödem, ani bir şekilde ürtiker, ilaç kullanımı sırasında karaciğer bozuklukları görülmesi ilaç kesilmesi ile birlikte bu durumun normale dönmesi gibi yan etkiler görülebilir. Bu durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız ciddi derecede Meteospasmyl alerjiniz bulunuyor demektir. Kullanım sırasında herhangi bir beklenmeyen etki görüldüğünde doktorunuza veya eczacınıza başvurmanız gerekmektedir.
Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Daha öncesinden bu ilaca veya ilacın içerisinde bulunan etken maddelere ve diğer maddelere alerjiniz varsa ve daha önce alerjik reaksiyon göstermişseniz bu ilacı kullanmamanız tavsiye edilir. Hamilelikte Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı kullanımı ile ilgili yeterli veri olmadığı için hamilelik sırasında kullanılması önerilmez.

Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Meteospasmyl 40 Kapsül İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok