Majezik 100 Mg 15 Film Tablet

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Majezik 100 Mg 15 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçete ile satılan ilaçlar arasında yer alan Majezik 100 mg 15 film Tablet İlacı birçok ağrının ortadan kaldırılması veya hafifletilmesi amacıyla kullanılan bir ilaçtır steroid özelliği bulunmayan bu ilaç en çok kullanılan reçete edilen ağrı kesiciler arasında yer alır.
Yumuşak doku üzerinde meydana gelen yaralanmalarda, regl ağrısı, eklem iltihabı görülmesi ile birlikte görülen romatizmal hastalıklarda, omurilik arasında yer alan eklemlerin sertleşmesi ve buna bağlı olarak hareket yeteneğinin azalmasına neden olan karakterize romatizmal hastalıklarda, dejeneratif eklem hastalıklarında Majezik 100 mg film Tablet İlacı kullanılmaktadır. Kısaca ağrı ve iltihap belirtilerini azaltmakta kullanılan etkili bir ilaçtır.
Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Flurbiprofen Majezik 100 mg Tablet İlacının etken maddesidir. Steroid olmayan antiinflamatuvar ağrı kesici bir maddedir. Çok iltihaplı ve ağrılı rahatsızlıkların tedavisinde yüksek derecede etki gösteren bir özelliğe sahiptir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Yaklaşık 1 bardak su ile yemeklerden sonra tok karnına kullanılmalıdır. Hastalığın durumuna göre günlük olarak doktor tarafından belirlenmiş toplam doz, çoklu doz halinde bölünmüş olarak kullanılmalıdır. Yaşlı hastalarda en düşük doz verilmesi uygundur. 2 Majezik film Tablet İlacı kullanımı arasındaki süre en az 6 saat olmalıdır.
Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı? Nelerdir?


Göz ve deri renginin sararması, solunum güçlüğü, görme problemleri, halüsinasyon vücutta sıvı birikimi ve şişlik oluşması, mide ve bağırsak kanaması gibi yan etkiler görülebilir. Bu durumlar acil tıbbi müdahale yapılmasını gerektirebilir. Böyle durumlarda vakit kaybetmeden doktorunuza ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.
Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ağır böbrek yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, peptik ülser, ağır karaciğer yetmezliği veya hamileliğin 6. aydan sonraki son evresinde iseniz Majezik Tablet İlacı adlı ilacın kullanılmaması gerekir. Kullanmakta olduğunuz başka ilaçlar varsa veya daha önce geçirdiğiniz ciddi rahatsızlıklar varsa bu durumu doktorunuza bildirerek doktorunuzun onay vermesi halinde kullanmaya devam ediniz.

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Majezik 100 Mg 15 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok