Lustral 50 Mg 28 Tablet

Lustral 50 Mg 28 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Lustral 50 Mg 28 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçete ile satılan ilaçlardan biri olan Lustral 50 mg 28 Tablet İlacı depresyon olarak adlandırdığımız ruhsal çöküntü ve takıntılı davranışlar yaşayan psikiyatrik hastaların tedavisinde kullanılan ilaçlar grubuna giren orijinal bir ilaçtır.
Saplantılı takıntılı bozukluk, depresyon, panik atak, sosyal fobi, kişinin duygusal olarak yaşadığı bir olaydan sonra tramva ardından stres bozukluğu yaşaması, adet dönemi öncesi bayanlarda dengesiz duygusal değişiklikler gibi rahatsızlıkların tedavisinde Lustral 50 mg Tablet İlacı kullanılmaktadır.
Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Lustral  50 Mg 28 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Lustral 50 mg 28 Tablet ilacının etken maddesi sertralindir. Seçici serotonin geri alım inhibitörü olarak bilinen bu madde antidepresan özelliği taşımaktadır. Doktor kontrolünde yetişkin ve çocuklarda kullanılmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Lustral 50 Mg 28 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Bir bardak su ile ağızdan alınan bir ilaç olan Lustral 50 mg 28 Tablet İlacı tedaviyi gerçekleştiren doktor tarafından belirlenen dozajı da kullanılmalıdır. Genellikle sabah bir defa veya akşam bir defa olmak üzere ortalama 25 – 50 mg orası bir doz uygulanır. İlaç kullanımı sonrasında uyku hali oluşuyorsa ilacı akşam yatmadan önce kullanabilirsiniz. Tercihe göre aç veya tok karnına kullanabilirsiniz. İlacın ani bir şekilde bırakılmaması gerekir. Tedaviyi sonlandırırken doktor kontrolünde dozaj azaltılarak bırakılması uygundur.
Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Lustral 50 Mg 28 Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Her ilaç kullanımında olduğu gibi Lustral kullanımı sırasında da yan etkiler görülebilir. Diz ve ayaklarda kendiliğinden geçen kızarıklıklar, birdenbire tüm vücutta aşırı duyarlılık veya alerji reaksiyonlarının görülmesi, yüksek tansiyon, diyare, odaklanma problemi, yorgunluk hissi, cinsel istekte azalma yaşanması, erkeklerde geç boşalma, kadınlarda  vajinal kanama ve düzensiz adet görme, göz çevresinde şişme, idrar miktarının artması veya azalması gibi yan etkiler görülebilir. Ayrıca çocuklarda ve 24 yaş altında olan gençlerde intiharla alakalı davranışları arttırma olasılığı mevcuttur.
Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Lustral 50 Mg 28 Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hamilelerde ve emziren annelerde, epilepsi hastalarında, karaciğer rahatsızlığı bulunan kişilerde, kan sulandırıcı  kullananlarda Lustral Tablet İlacı kullanımı öncesi doktor tarafından uygun görülmesi halinde doktorun verdiği dozajda kullanım sağlanmalıdır. İntihara yönelik davranışları tetikleme hissi  yaşanırsa doğrudan doktora başvurmanız gerekmektedir.

Lustral 50 Mg 28 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Lustral 50 Mg 28 Kapsül Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok