Lansor 30 mg 28 Tablet

Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Lansor 30 mg 28 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli bir ilaç olan Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı midenin üretmiş olduğu asit miktarını azaltarak mideyi rahatlatan bir ilaçtır.
Aşırı mide asidi nedeniyle meydana gelen gastroözefageal reflü özofajitin reflü mide ve onikiparmak bağırsağı ülseri helikobakter pilori gibi hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde 30 mg Lansor Tablet İlacı kullanılmaktadır. Midedeki asitin yemek borusuna kaçması nedeniyle yemek borusunda iltihaplanma oluşmasına, yemek borusu yüzeyinde zamanla doku hasarı oluşmasına mide asidinin ve mide içerisindekileri yemek borusundan ağıza gelmesi gibi sindirim sistemi hastalıklarının ve rahatsızlıklarının tedavisinde ve tekrar oluşmasının önlenmesindede kullanılmaktadır.
Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Lansor 30 mg 28 Tabletin etken maddesi Lansoprazoldur. Mide asidinin salgılanmasını emekli olan etkili antiülser bir ilaç olarak sindirim yolu ve bağırsak hastalıklarının başlıca tedavisinde  kullanılmaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Oral kullanım yoluyla alınan Lansor 30 mg Tablet İlacı aç karnına ve her doz için bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Doktor tarafından verilen tüm talimatlara uyarak düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.
Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Kurdeşen, vücutta kızarıklık, karaciğer enzimlerinde artış görülmesi, kabızlık, baş ağrısı, yorgunluk, karın ağrısı, ağız kuruması, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, ishal, boğazda şişlik, nefes darlığı gibi yaygın görülen yan etkileri bulunmaktadır. İlaç kullanımı sonrasında yukarıda belirtilen veya başka yan etkiler görüldüğünde vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz. 
Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Doktor tarafından yapılan muayene sonrasında doktor tarafından belirtilmiş şekilde kullanılması ve ilaç saatlerinin aksatılmaması gerekmektedir. Hamileler, bebek emziren anneler ve hamile kalmayı planlayan anne adayları tarafından kullanılmamalıdır. Ciddi derecede karaciğer rahatsızlığı bulunan, kan değerlerinde magnezyum seviyesi düşük olan antepsin kullanan, kemik erimesi ve zayıflaması ile ilgili ilaç kullanan ve kortikosteroid ilaç grubundan herhangi birini kullanan kişiler bu durumu tedavi gördükleri doktora bildirerek Lansor Tablet İlacı kullanmalıdır.

Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Lansor 30 mg 28 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok