Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet

Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri

Normal reçete ile satılan ilaçlar sınıfında yer alan Glifor 1000 mg 100 film Tablet İlacı adlı ilaç ağızdan alınan antidiyabetik ilaç grubuna dahildir.
Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabetin tedavisinde ve yine halk arasında gizli şeker olarak bilinen obez glukoz tolerans bozukluğu hastalarında bu hastalığın gelişmesini önlemek için Glifor 1000 mg 100 film Tablet İlacı kullanılır.
Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Tip 2 diyabet hastalığının tedavisinde kullanılmakta olan metformin hidroklorür Glifor 1000 miligram 100 film Tablet ilacının etken maddesidir. Bu etken madde insülin direncini doğrudan etkileyerek kan şekerini düzenlemeye yardımcı olduğu için doktorların ilk tercih ettiği molekül olarak bilinmektedir. Ayrıca doktor kontrolünde zayıflama amaçlı da kullanılmaktadır. 
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


İlacın tok karnına alınması sindirim sisteminde yan etkiler görünmesini önlemektedir. Standart olarak 2 ya da 3 kez 500 mg ya da 850 mg olarak alınan Glifor 1000 mg azami olarak günde 3 eşit seferde toplam 3000 mg olarak alınmalıdır. Kullanım sırasında belli aralıklarla doktor tarafından kan değerleri, doz seviyeleri ve böbreklerin durumu kontrol edilmelidir. İnsülin ile birlikte kullanıldığı durumlarda doktorun tavsiye ettiği dozda kullanılmalıdır. İlaç kullanımı sırasında doktor tarafından verilen diyet ve egzersizler de düzenli olarak uygulanmalıdır
Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Gaz sıkıştırması, kramplar, karın ağrısı, kusma, aşırı yorgunluk, nefes darlığı, uyku bozukluğu gibi yan etkileri görülebilen bu ilaç sindirim sistemi ve böbrekleri de olumsuz olarak etkileyebilir. Bunun yanında kandaki B12 vitamin seviyesini de düşürebilir.
Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi problemleri olan ağır derecede hiperglisemi hastaları kesinlikle bu ilacı kullanmamalıdır. Ayrıca hamilelerde doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaç, emzirme döneminde kesinlikle Glifor 1000 mg Tablet İlacı  kullanılmamalıdır. Dikkat dağınıklığı odaklanma sorunları ve görme bozuklukları görüldüğünde herhangi bir araç veya makine kullanılmamalıdır.

Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Glifor 1000 Mg 100 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok