Eksik Diş Tedavileri

Beslenirken en çok ihtiyaç duyduğumu dişlerimizde herhangi bir eksiklik söz konusu olması bir takım sorunları beraberinde getirmektedir. Yemek yemede zorlanma, besinler tam anlamıyla çiğnenmediği için kilo problemleri yaşama gibi bir çok sorun yaşanabilmektedir.Bu yazımızda sizler için diş eksikliği tedavisi, diş tedavileri, eksik diş nasıl tedavi edilir, eksik diş tedavisi konularında bilgilendirmede bulunacağız.

Beslenirken en çok ihtiyaç duyduğumu dişlerimizde herhangi bir eksiklik söz konusu olması bir takım sorunları beraberinde getirmektedir. Yemek yemede zorlanma, besinler tam anlamıyla çiğnenmediği için kilo problemleri yaşama gibi bir takım sorunlar kendini gösterir. Ayrıca ağrı, çürük vs gibi diş ve diş eti sorunları da kendini göstermektedir. Eksik diş sorunu tedavi edilmezse ilerleyen dönemlerde daha ciddi sorunlar husule gelebilir. Peki, diş eksikliği nasıl tedavi edilir?
Eksik diş probleminin ortadan kalkmasında birçok tedavi kullanılmaktadır. Eksik dişin bulunduğu bölgenin durumu eksik diş tedavisinde hangi yöntemin uygulanacağını kesinlik kazanır. Eksik diş tedavisinde kullanılacak olan yöntemler şunlardır:
Sabit Protezler
Hareketli Protezler
Hassas Bağlantılı Protezler
Günümüz diş hekimliğinde ise implant diş tedavileri ile eksik dişlerin kök fonksiyonları tekrar geri kazandırılmaktadır. İmplant üstüne yapılan dişler ile eksik dişlerin fonksiyonları sağlanmakta ve doğal görünümlü dişlerle gülüşünüz ve estetiğiniz yeniden kazandırılmaktadır .
İmplantın, hem estetik hem fonksiyonel açıdan doğal dişe en yakın tedavi yöntemi olduğunu söyleyen Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Selçuk Özbölük, implantın; çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleri olduğunu hatırlattı.

Hiç yorum yok