Düşük Şüpheniz Varsa Ne Yapmalısınız ?

Düşük Şüpheniz Varsa Ne Yapmalısınız? Düşük şüpheniz durumunda yapmanız gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Düşük Şüpheniz Varsa Ne Yapmalısınız yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Bu yazımız içeriğinde anne karnındaki bebeğin düştüğü nasıl anlaşılır, hamilelik | gebelikte düşük şüphesi, hamilelik | gebelikte düşük nasıl hissedilir, hamilelik | gebelikte düşük şüpheniz varsa ne yapmalısınız konularında bilgi edinebilirsiniz.

Düşük şüphesi yaşıyorsanız yapılacak en doğru şey doktorunuzu ziyaret etmektir. Doktorunuz kanama ve akıntılar hakkında sizden detaylı bilgi aldıktan sonra fiziksel muayene yapacaktır ve gebelik hormonu ölçümü isteyecektir. Hormon ölçüm testi, seviyelerin olması gerektiği gibi yükselip yükselmediğinin belirlenmesi için 2-3 gün sonra tekrar yapılabilirDoktorunuz dış gebelik olasılığını elemek için ultrason isteyebilir. Ultrasonda bir şey çıkmazsa ancak dış gebelik şüphesi devam ediyorsa kontrol için 7 hafta sonra tekrar ultrason çekilebilir.
Son olarak sonografi ile embriyo görülüp, normal kalp atışı tespit edilerek düşük olasılığı tamamen elenir. Bazı durumlarda gebelik normalden daha yavaş ilerleyebilir ve sonografi sırasında kalp atışı olması gerekenden daha zayıf duyulabilir. Bu durumda doktorunuz ultrasonu ve kan testini 2 hafta sonra tekrar isteyebilir.

Hiç yorum yok