Diş Eti İltihabı Tedavisi

Diş eti hastalıklarından en sık karşılaşılan diş eti iltihabının tedavi yöntemleri, diş eti iltihabı nasıl tedavi edilir ve diş eti iltihabı nasıl geçer sitemizde hem bu sorulara yanıt bulacaksınız hem de diş eti iltihabına karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Yazımız içeriğinde diş eti iltihabı, diş eti iltihabı nasıl geçer, diş eti iltihabı nasıl tedavi edilir, diş eti iltihabının tedavi yöntemleri konularında bilgiler bulabilirsiniz.
Tıp dalında Gingivitis olarak isimlendirilen diş eti iltihabı ekseri dişlerin çevresinde biriken yumuşak, yapışkan, renksiz bakterilerden ibarettir. Düzenli olarak dişleri fırçalamamak, diş ipi kullanmamak ve diş etini tahriş edici davranışlarda bulunmak diş eti iltihabını husule getirir ve mutlak tedavisi gerekir. Diş eti iltihabının tedavisi yapılmazsa dişlerde ve çenede kalıcı hasarlar oluşacaktır.
Diş fırçalama esnasında kanama olması, kızarıklık, kötü ağız kokusu, şişlik ve hassasiyet gibi şikayetler diş eti iltihabının belirtileridir. Diş eti iltihabı meydana geldiği zaman diş eti çekilmesi riski bulunur. Diş eti iltihabını geçirmek için mutlaka bir profesyonelden yardım alınmalıdır. Düzenli olarak diş temizliğine dikkat etmekte de, diş eti iltihabının tedavisinde önemlidir.
İyi bir ağız bakımı yapılması diş eti iltihabının doğal tedavi yöntemidir. Diş eti iltihabının oluşmasını önlemek için çene kemiği ve dişleriniz için doğru şekilde beslenmeli, sigara gibi tütün ürünlerinden uzak durulmalı, düzenli diş fırçalanmalı ve diş ipi kullanılmalı ve ayrıca rutin diş muayeneleri yaptırılmalıdır.

Hiç yorum yok