Dilde Sarılık Nasıl Geçer?

Ağız ve diş uzmanlarına dilde sarılık olmasının altında birçok sorununun yattığını dile getirdiler. Öncelikli olarak dilde sarılık sebepleri nedir araştırılmalı ve nedene yönelik hemen dilde sarılık tedavisine başlanmalıdır. Peki, dildeki sarılık nasıl geçer, dilde sararmaya ne iyi gelir?

Haberimiz içerisinde siz değerli takipçilerimize dilde sarılık nasıl geçirilir, dilde sarılık tedavisi, dildeki sarılığa çözüm, dildeki sarılığa ne iyi gelir, dildeki sarılık nasıl geçer konularında bilgiler sunacağız.
Dil sararmasının altında yatan sorunlar uzmanlarımıza göre vitamin eksikliği, diyabet, astım, grip gibi hastalıklardır. Az su içilmesi, aşırı sigara ve alkol tüketimi de dilde sarı lekeler oluşmasına sebep olur. Dildeki sarılık nedenlerinden biri de hormon ilaçlarıdır. demir ve B vitamini eksikliği, astım ve şeker hastalıkları, bebeklerin uzun süre antibiyotik ilaç kullanımı da dilde oluşan sarılık sebepleri arasındadır.

Dilde Sarılık Tedavisi

Dilin büyük bir kısmının sarımsı lekeler ile kaplanması aft nedeni de olabilir. Dilde sarılık olmasının nedenleri öğrenildikten sonra, uykun tedavinin yapılması gerekir. Söz konusu nedeni ortadan kaldırmaya yönelik tedavi uygulanmalıdır. Daha sonrasında dildeki sarılıkta kendiliğinden geçmeye başlar. Dildeki sarılıktan kurtulmak için dilin U şeklindeki özel fırçalarla temizlenmesi gerekir. önce dil ortadan, arkadan öne doğru daha sonra her iki yandan arkadan öne doğru orta bir kuvvetle bu özel fırçayla temizlenmelidir.
Dildeki sarılığa neden olan sorunun ortadan kalkması durumunda uygulanacak dil temizliği ve bakımı ile dildeki sarılık kısa zamanda tedavi edilmiş olur. Dil temizliği yukarıda anlatıldığı gibi yapılabileceği gibi, 3-4 damla susam yağını temizlenmiş dile sürmek de çok faydalıdır. Bu işlem sindirim sisteminin tüm gece temizlenmesini sağlar. Daha sonra ağızda ve dilde rahatlık hissi uyandırır, ağzın güzel kokmasına yardımcı olur.

Hiç yorum yok