Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet

Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Tablet İlacı halinde olan ilaç, Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı nedir sorusunun sorulmasına yol açıyor.
Nedir ve ne için kullanılır? Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı nedir sorusunun yanıtına uygun şekilde, açıklama yapılır. Açık, sarı renkli ve düz yüzeye sahip olan Tablet İlacılerdir denebilir. NSAİİ olarak adlandırılan ilaç grubundan olduğunu söyleyebiliriz.
Ne için kullanılır?
Ağrılı kas spazmlarında ağrı kesici olarak kullanılır. Tiyokolşikosid gibi durumlarda kullanılıyor. Dış romatizma, ani ortaya çıkan ağrılı omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmaları için ek tedavidir. Travma ve ameliyat sonrasında ki ağrının tedavisi için de kullanılır.
Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken madde, her bir Efervesan Tablet İlacı 25 mg deksetoprofene eşdeğer olmak üzere 36.88 mg deksketoprofen trometamol ve 8 mg tiyokolşikosid içeriyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Uygun doz olması, uygun sürecin belirlenmesi önemlidir. Bunun için  Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı nasıl kullanılır sorusu sorulur. Doktorunuzun söylediği şekilde ve dozda kullanmanız ilk olarak önerilenler arasında.
Önerilen doz;
Günlük en fazla 12 saatte bir alınmak koşuluyla günde iki kez bir Efervesan Tablet İlacı olacaktır. Yani günde iki Tablet İlacıten fazlasının alınmaması gerekiyor.
Uygulama;
Ağız yolu ile tüketilir. Tok karın için uygulama olur. Tablet İlacılerin bir bardak suda 150 ml ile eriterek alınması gerekiyor. Çiğnememelisiniz. Önerilen dozu aşmadan, söylendiği şeklide kullanılması önemlidir.
Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı yan etkileri olası yan etkiler üzerinden sunulur. Bunların değerlendirilmesi durumunda, direkt olarak yan etkilerin görülmesi halinde kullanımın bırakılarak doktor önerisine göre hareket edilmesi gerekiyor.
Yan etkiler;
  • Eller, ayaklar, yüz, bilek, dudaklarda şişme ve nefes almada zorlanma
  • Vücutta alerji oluşturan maddelere karşı verilen şiddetli yanıt
  • Kaşıntı, deri sorulması
  • Cilt, genital bölge, ağız – yüz şişliği, kızarıklığı
  • Baygınlık, havale, nöbet, kan kusma, çarpıntı
Yukarıda verilen yan etkilerinin görülmesi durumunda, önlem alarak ilaç kullanımını bırakmak doktor ile iletişime geçmek gerekiyor.
Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler son kullanma tarihi ve saklanma koşulu olacak.

Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Dexplus 250 mg 20 Efervesan Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok