Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup

Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Nedir sorusu Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup için sorulur. Ne için kullanılacağı konusunda da bilgi veriliyor.
İlk olarak Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup nedir için ağrı kesicidir yanıtı verilir. Aynı zamanda ateş düşürücüdür diyebiliriz. Ağrının kesilerek, herhangi bir vücut ağrısında kişinin rahatlamasını sağlayacak bir etkiye sahiptir.
Ne için kullanılır?
  • Soğuk algınlığı, grip, nezle
  • Baş ağrısı, diş ağrısı, kulak ağrısı, kas ağrısı
  • Yüksek vücut ateşi
  • Aşıdan sonra gelen yüksek ateş ve ağrı
Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Etken Maddesi Nedir?


Etken maddesi nedir? Paresetamol etken maddedir. 1 saat içinde etki eder ve etkinin 5 saat kadar süreceği bilinir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Nasıl Kullanılır?


Kullanım nasıl olacağı konusunda bilgi veriliyor. Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup nasıl kullanılır yanıtı kapsamında, ilk olarak yapmanız gereken ilaç şişesinde homojen bir görünüm oluşuna kadar şişeyi karıştırmanız gerekiyor. Bir defada enjektör ile verilecek şurup hacmi değerine bakılması gerekiyor. Çalkalanan şurubun içine enjektör ucu sokarak, ilacı içine çekebilirsiniz. Sonrasında çocuğunuza vermeniz uygun olacaktır.
Uygun olan doz;
3 aylık bebeklere kadar 4 mg vücut ağırlığına yarım ölçekten az verilir. 6 aya kadar ise 5 mg ağırlığında yarım ölçek verilir. 12 aya kadar ise yarım ölçekten biraz fazla olacak. 1 yaş ile birlikte 1 ölçek olacak. 2 yaşta 1 ölçekten biraz fazla. Genel olarak doktor önerisine göre hareket etmek bu hususta önemli olacaktır.
Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup yan etkileri arasında, aslında doz aşımı olması durumunda yapmanız gereken gibi bilgiler ile açıklanıyor. Herhangi bir doz aşımı, hekim ya da eczacı ile görülerek sonuçlanacak. Bunun dışında unutulan dozlar için sonrasında iki doz verilmesi uygun olmaz. Hekimden bilgi alabilirsiniz.
Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çocuklardan uzak bir yerde saklamalısınız. Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler son kullanım tarihine bakmalısınız.

Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Calpol 120 mg 150 ml Süspansiyon Şurup İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok