Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Çözelti olarak açıklanan Bricanyl Expektoran 100 ml şurup ne için kullanılır? Sorularınız yanıtlanıyor.
İlk olarak Bricanyl Expektoran 100 ml şurup cam şişede sunuluyor. Renksiz berrak bir şurup olduğunu göreceksiniz. Sonum yolunu geliştirip, nefes almayı kolaylaştırması etkisi olmaktadır. Astımlı olan hastalar ya da nefes darlığı yaşayan hastalarda kullanılarak bu durumun ortadan kalkması sağlanır. Ayrıca öksürüğü azalması da söz konusudur.
Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Etken Maddesi Nedir?


Etken madde nedir sorusunun yanıtı;
5 ml’lik ölçekte 1.5 mg terbütalin sülfat ve 66.5 mg guaifenesin bulunuyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır. 

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Nasıl Kullanılır?


Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup nasıl kullanılır merak ettikleriniz arasında olabilir. Bakıldığında şurubun kullanımı için direkt olarak önerilere göre hareket etmek gerekiyor. Dozunun da ayarlanması gerek. Doktorunuz tarafından ayarlaması yapılabilir.
Ağız ile yolu ile alacak olduğunuz ilaçta kullanım yetişkin ve 12 yaşın üzerinde olan çocuklar için 24 saat içinde 3 ya da 4 kez olabilir. Kullanımın 3 ile 4.5 mg arasında olması öneriliyor.
Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup yan etkileri de görülebilir. Kişiye göre değişmekle birlikte, direkt olarak görülecek olan yan etkilerin görülmesi durumunda ilaç kullanımının bırakılması ve doktor önerisine göre hareket edilmesi gerekiyor.
  • Titreme, baş ağrısı olabilir.
  • Hızlı kalp atımı, kas krampları, kanda düşük potasyum düzeyleri kas güçsüzlüğü gibi durumlar görülebilir.
  • Kalp çarpıntısı olabilir.
  • Düzensiz kalp atışı, mide bulantısı, kusma
  • Ağız ve boğaz tahrişi
  • Sersemlik hissi, gerginlik, döküntü, kaşıntı gibi durumlar
Verilen durumların görülmesi durumunda, ilaç kullanımının bırakılması önerilir.
Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup  ilaç içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilaç üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


İlacı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken, alınan ilacın son kullanım tarihinin geçmemiş olduğudur. Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan aynı zamanda 25 derecenin altında saklanması gerektiği var. Buna da uymanız gerekiyor.

Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ilacın fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Bricanyl Expektoran 100 ml Şurup ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok