Arveles 25 mg 20 Film Tablet

Arveles 25 mg 20 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Arveles 25 mg 20 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Antiinflamatuvar adlandırılan ilaç grubuna ait olan Arveles 25 mg 20 film tablet ilacı nedir? Sorunuzun yanıtı veriliyor.
Bakıldığında Arveles 25 mg 20 film tablet ilacı kullanımı kas ve iskelet sisteminde mevcut olan ağrılarda, ağrılı adet dönemlerinde kullanılabiliyor. Ayrıca diş ağrılarında da öneriliyor.
Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Merak edilen bir diğer husus ise etken madde olacak. Tablet halinde satılan hapın etken maddesi nedir?
Deksketoprofen etken maddedir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Kullanım doktorunuzun önerdiği dozda olmalıdır. Kullanım ağız yolu ile su yardımı ile olacaktır. Önerilmeyen durumları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Emziren annelerin kesinlikle kullanmaması öneriliyor. 18 yaşından küçüklerin de kullanımı önerilmiyor.
Doz sınırı: 3 tablet (8 saat ara ile 1 tablet)
Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


İlacın kullanımından önce yan etkiler hakkında bilgi alabilirsiniz.  Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı yan etkileri dahilinde olan yan etkiler verilmiştir.
Yaygın olarak görülen yan etkiler;
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Mide bulantısı
 • Sindirim sorunları
Yaygın olmayan yan etkiler;
 • Uyku düzensizliği
 • Sersemlik
 • Baş dönmesi
 • Genel kırıklık
 • Ateş ve titreme
 • Deri döküntüsü ve ağız kuruluğu
Seyrek olan görülen yan etkiler;
 • Bayılma
 • Çok yavaş nefes alıp verme
 • Terleme, sırt ağrısı
 • Bulanık görme
 • Adet düzensizliği
Gibi durumlar da görülebilir. Seyrek görülen yan etkilerin olması durumunda doktorunuza danışmalı ilaç kullanımını bırakmalısınız. Sık görülen yan etkiler durumunda eczacınızdan da bilgi alabilirsiniz. Onun önerisine göre hareket etmek, gerekmesi durumunda ilaç kullanımını durdurmak söz konusu olabilir.
Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kullanmadan önce yapmanız gereken aslında hem saklama durumunun hem de son kullanma tarihinin kontrolü olacak. Arveles 25 mg 20 tablet ilacı kullanım öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında son kullanma tarihine göre hareket etmek ilk sırada yer alır. Bakarak, ona göre kullanım olması önemlidir. Değerlendirip, bu hususta bilgi alabilirsiniz.

Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Arveles 25 mg 20 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok