Apireks Cold & Flu Tablet

Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Apireks Cold & Flu Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Ağızdan alınan apireks cold flu 200 mg ve diğer ölçüler için nedir, ne için kullanılır sorusu sorulur.
Sizin için Apireks cold flu 200 mg 30 mg gibi farklı gramları için yanıt veriliyor. İlk olarak blister ambalajda sunulur. Ne için kullanılır sorusunun yanıtı ise ağrı kesici, ateş düşürücü gibi ihtiyaçlarda kullanılır.
  • Grip, soğuk algınlığı
  • Sinüzit
  • Vücut ağrıları ve diğer ağrılarda kullanılır.
Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


İlaç için etkin madde her Tablet İlacı 200 mg ibuprofen ve 30 mg psödoefedrin hidroklörür içerir açıklaması yapılıyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


İlacı nasıl kullanacaksınız? Apireks cold flu nasıl kullanılır sorusunun yanıtı veriliyor. Bakıldığında direkt olarak ilaç kullanımı için 12 yaşın üzerinde olan çocuklar için ve yetişkinler için olması gerekenin 2 Tablet İlacı olduğu bilinmelidir. Gerekli olması durumunda ise 4 saatte bir iki Tablet İlacı şeklinde bir miktar su ile kullanılması gerekiyor.
Hekim önermediği sürece 6 Tabletten fazla kullanılmamalıdır.
Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Olası yan etkileri göz önünde bulundurularak kullanılması önerilir. Apireks cold flu yan etkileri nelerdir sorusunun yanıtına göre hareket ederek, kullanımın o şekilde olması gerekiyor. Değerlendirmeniz durumunda sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.
  • Harıltı ve zor nefes alma
  • Kaslarda ani güç kaybı
  • Kalp atışlarında düzensizlik
  • Kan basınca yükselme
  • Cilt soyulması
  • Halüsinasyon
  • Ağızda ve vücudun farklı yerlerinde su toplanması
Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yan etkilerin görülmesi durumunda ilaç bırakılır doktora danışılır. Apireks cold flu kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında ise saklanma koşulu var. Oda sıcaklığının altında tutulması gerekiyor. Ayrıca son kullanma tarihine de bakmalısınız.

Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Apireks Cold & Flu 200 mg 30 mg 24 Film Kaplı Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok