Anestol %5 30 gr Pomad Krem

Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Anestol %5 30 gr Pomad Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Nedir sorunun yanıtı, Anestol %5 30 gr Pomad İlacı için çeşitli nedenlere bağlı kaşıntıyı önleyen ilaçtır şeklinde açıklayabiliriz.
Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları ya da çeşitli nedenlere bağlı olabilen kaşıntı için önleyici olan bir ilaçtır. Anestol %5 30 gr Pomad İlacı anüs, dudak çatlakları, meme ucu, soluk borusu için ise tüp yerleştirilmesi işlemi ile kaydırıcı olarak kullanılıyor.
Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken madde nedir sorusu da sıkça sorulan sorular arasında. Bakıldığında etken madde için hap tüp %5 oranında lidokain içerir yanıtı verildiği görülür.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı Nasıl Kullanılır?


Nasıl kullanacaksınız? Uygun dozda kullanımı önerilir. Bu da gün içinde birkaç defa olabilir. Anestol dozu için 5 gramı aşmaması gerektiğini bilmelisiniz. Çok geniş bir yüzey için, çok sık uygulama ile aşırı duyarlılık durumunda ortaya çıkabilecek durumlarda kullanılabilir.
Kullanım şekli;
Doktor tarafından başka bir yöntem önerilmemesi durumunda, uygun bir miktar anestol uygulama yapılacak olan bölgeye iyice yedirilerek sürülmesi gerekiyor.
Değişik yaş grupları ve çocuklar için dozun azaltılması önerilebilir. Yaşlılar için özel bir değişiklik yoktur. Özel durumlarda kullanım için ise önerilenlere göre hareket etmek gerekiyor. Doktorunuzun önerisini almak ve uymak önemlidir.
Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Yan etkilere de kontrol etmek gerekiyor. Anestol %5 30 gr Pomad İlacı yan etkileri için çok yaygın olarak görülen, yaygın ya da seyrek olan görülen yan etkiler var.
Yayın olmayan yan etkiler arasında ciltte tahriş, kaşıntı ya da döküntü var. Bu şeklide bir belirti olması durumunda eczacınız ile ya da doktorunuz ile iletişime geçmeniz öneriliyor.
Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Son kullanma tarihine uyumlu şeklide kullanmak önemlidir. Bunun sağlanmasının yanı sıra 30 derecenin altında oda sıcaklığında saklamak gerekiyor. Hem kullanım öncesinde hem de kullanım sonrasında Anestol %5 30 gr Pomad İlacı kullanımında dikkat edilmelidir.

Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Anestol %5 30 gr Pomad Krem İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok