Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


İlaç detayları, Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı için sunuluyor. Nedir, ne için kullanılır ve ne işe yarar?
Bakıldığında Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı kullanımının bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, üst solunum yolu enfeksiyonları, kronik bronşit gibi hastalık durumlarında önerildiği görülüyor. Ayrıca idrar yolu iltihabı, çıban, kan ve dokuda bulunan bakteri, toksinlere karşı da etkili olduğu söylenebilir.
Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Kullanılacak olan ilaç için etken maddesi nedir sorusu da sorulur. Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı etken maddesi aşağıda verilmiştir.
Her Tablette;
875 mg amoksisilin ve 125 mg klavulanik asit bulunuyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Tablet İlacı halinde olan bu ilacı nasıl kullanacaksınız? Geniş spektrumlu bakteri ve mikroplarm birçok çeşidine karşı etkili olan antibakteriyel ilacı doktorunuzun önerdiği dozda almalısınız.
Kullanmamanız gereken durumlar;
Amoklavin ya da penisilin tedavisine bağlı karaciğer yetmezliği yaşayanların kullanmaması gerekiyor. Ayrıca beta laktam antibiyotiklerine karşı aşırı duyarlı olan kişilerin de kullanmaması gerekiyor.
Tablet İlacı çiğnenmeden bütün olarak yutulur. Gerekmesi halinde Tablet İlacı ikiye bölünebilir. 12 yaşın altında çocuklar amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı kullanımı önerilmez.
Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Olası yan etkileri de Tablet İlacı kullanımı sonrasında takip etmek gerekiyor. Peki, yan etkiler neler?
  • Yüz, dudak, dil, ağız şişmesi
  • Deri yüzeyinin altında küçük kırmızı noktalar
  • Deri üzerinde döküntü
  • Ateş, eklem ağrısı
Gibi belirtilerin olması durumunda ilaç kullanımının durdurulması doktor ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Doktorunuzun önerisine göre hareket etmeniz gerekiyor.

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenler arasında ilk olarak son kullanma tarihine bakarak ilaç kullanımının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı saklanması için ise 25 derecenin altı önerilir.
 Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız.
Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Amoklavin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok