Aerius 5 mg 20 Film Tablet

Aerius 5 mg 20 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Aerius 5 mg 20 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Kullanım talimatına uyarak kullanmanız gereken Aerius 5 mg 20 film Tablet İlacı için detaylar veriliyor.
Ne zaman kullanmanız gerekiyor? Aerius 5 mg 20 film Tablet İlacı ne işe yarar gibi sorularınızın yanıtı veriliyor. Alerjik durumlarda önerilen bir ilaçtır ve uyku hali getirmez. Alerjik reaksiyonlar ya da alerji belirtileri durumunda kullanılır.
Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Aerius 5 mg 20 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Peki, film Tablet İlacı için etken madde nedir? Etken madde her film Tablet İlacı 5 mg için desloratadin içerdiğini söyleyebiliriz.
Yardımcı maddeler ile dibazik kalsiyum fosfat dihidrat, mısır nişastası, mikrokristalin, titanyum dioksit, makrogol 400, beyaz balmumu, saf su, palletize kuru buz, carnauba wax gibi yan maddeler de yer almaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Aerius 5 mg 20 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


İlk olarak Aerius 5 mg flim Tablet İlacı nasıl kullanılır sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz öneriliyor. Bakıldığında Tablet İlacı kullanmamanız gereken durumların verildiğini göreceksiniz. Desloratadin, loratadin ya da bu ilacın içinde yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı duyarlı olmanız durumunda kullanmamanız önerilir.
Tok karna alınması gereken bir haptır.
Hamile ve emzirme durumunda ise ilacın kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise doktorunuzdan bilgi almanız gerekiyor. Hamile olmanız durumunda genel olarak Aerius 5 mg Tablet İlacı kullanımı önerilmiyor.
Erişkin ve 12 yaş üstü çocuklar;
Önerilen doz günde bir Tablettir. Su ile tüketimi olmalıdır. İlaç ağız yolu ile alınır. 12 yaştan küçük çocuklara ise verilmemelidir.
Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Aerius 5 mg 20 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Olası yan etkiler hakkında da bilgi veriliyor. Aerius 5 mg film Tablet İlacı yan etkileri dendiğinde; yaygın olarak görülen etkiler yorgunluk, ağız kuruluğu ve baş ağrısıdır. Çok seyrek olarak döküntü, mide ağrısı, kalp atışında hızlanma görülebilir.
Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Aerius 5 mg 20 Film Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kullanmadan önce son kullanma tarihini kontrol etmelisiniz. Çocukların göremeyeceği yerlerde olması önemlidir. Ayrıca Aerius 5 mg Tablet İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında 30 derecenin altında saklanması var.

Aerius 5 mg 20 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Aerius 5 mg 20 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok