Klacid 500 Mg 14 Film Tablet

Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Klacid 500 Mg 14 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Normal reçeteli bir ilaç olan Klacid 500 mg 14 film Tablet İlacı makrolit ilaç grubuna ait olan yarı sentetik özellikli bir antibiyotiktir.
Kronik, bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları, faranjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları, deride meydana gelen yumuşak doku enfeksiyonları, mikobakteri nedenli enfeksiyonlar, on iki parmak bağırsağı ülseri, diş enfeksiyonlarının tedavi edilmesi gibi birçok hastalığın tedavisinde Klacid 500 mg film Tablet İlacı kullanılmakta olan bir antibiyotiktir. 
Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Klacid 500 miligram 14 film Tablet İlacı ilacının etken maddesi olan klaritromisin alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları ciltte deri enfeksiyonları diş enfeksiyonları gibi iltihap rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir antibiyotik türüdür.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Mevcut rahatsızlığınızın durumuna göre doktor tarafından belirtilen süre boyunca size belirtilen doğru miktarı kadar bol su ile kullanılması uygundur. Günde iki kez ve en fazla en fazla 1000 mg olmak üzere 2 hafta süreyle olmak üzere kullanılmalıdır. 12 saatte bir kullanılması gereken Klacid 500 mg düzenli olarak tedavi boyunca zamanı geçirilmeden kullanılmalıdır. Beklenmeyen bir yan etki görüldüğünde hemen doktora başvurulmalıdır
Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?


Her ilaç da olduğu gibi bazı yan etkiler bulunmaktadır. Karaciğer enzimlerinde ve fonksiyonlarında bozukluk, kurdeşen gibi alerjik reaksiyonlar, diyabet hastalarında kan şekerinde düşme, kalpte ritim bozukluğu, kas ağrısı, sindirim sisteminde iltihaplanma gibi yan etkiler görülebilir. Seyrek görülen bu yan etkilerin ortaya çıkmasında acil tıbbi müdahale gerekebileceğini için vakit kaybetmeden doktorunuza durumu bildirmeniz gerekmektedir. 
Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Makrolid grubu Antibiyotikler veya Klacid film Tablet İlacı içerisindeki bileşenlerden herhangi birine karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsanız, başka ilaçlar ile kullanmanız gerekiyorsa doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamanız tavsiye edilmektedir. İlaçlarınızı saati saatine almak ve düzenli bir şekilde almak tedavinizin daha olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Klacid 500 Mg 14 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok