Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül

Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Renksiz Ampül İlacıler içinde Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı yer alır. Kırmızı renkli berrak solüsyon olarak açıklanır.
İlk olarak Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı nedir sorusunun yanıtına anemi durumunda kullanılan ilaçtır yanıtı verilebilir. B12 eksikliğinden kaynaklanan eritrosit hacminin hemoglabin ağırlığına oranının artması ile oluşan kansızlık durumu olarak açıklanabilir. Şiddetli ve ani başlayan, şimşek çakar tarzda yüz ağrısı olması durumunda kullanılır. Sinir romatizması, zona, akut gibi iltihap durumunda kullanılır.
Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken madde olarak Dodex 1 ml 1000 mcg için siyanokobalamin içermektedir. 1 ml Ampül İlacı solisyonu için geçerlidir.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı Nasıl Kullanılır?


Doktorunuz tarafından Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı verilmesi durumunda, mutlaka bu kullanım talimatına göre hareket edilmesi öneriliyor. Değerlendirmeniz durumunda sorunsuz bir şeklide doktorunuzun önerisine göre kullanarak sorun yaşamayacaksınız.
 • Yalnızca kas içine uygulama yapılır.
 • 3 – 6 ayda periyodik müdahale gerekiyor.
 • B12 teşhisi konmadan direkt olarak kullanılmamalıdır.
 • Astım, egzama gibi hastalığı olanlar için inceleme sonunda kullanım önerilmelidir.
Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı yan etkileri olası yan etkileri olarak açıklanmıştır. Yan etki oluşması durumunda kullanım bırakılarak, ardından doktora danışmak gerekiyor.
 • Nefes darlığı
 • Göğüste sıkışma hissi
 • Solunum akıntısı
 • Karın ağrısı, kusma, bulantı
 • Bayılma hissi
 • Hapşırma
 • Burun ve gözde kaşıntı
 • Boğulma hissi
Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Son kullanma tarihine bakarak ilacı kullanmanız gerekiyor. Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler için aynı zamanda saklama koşullarının da iyi olması önemlidir. Bu durumu göz önünde bulundurmanız durumunda sorunsuz bir şeklide kullanacaksınız. Doktorunuzun önerisini başta tutarak doğru ve etkili bir sonuç almak için kullanabilirsiniz.

Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Dodex 1 ml 1000 mcg 5 Ampül İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok