Cipro 500 mg 14 Film Tablet

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Cipro 500 mg 14 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


İlaç kullanımı olmadan önce Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar sorusunun yanıtı veriliyor.
Öncelikle Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı nedir sorusunun yanıtı verilecek. Film Tablet İlacı şeklinde kullanıma sunulmuş olan ilaç, yetişkinler için solunum yolu enfeksiyonlarının giderilmesini sağlar. Ne için kullanılır sorusunun yanıtı; yetişkinler için solunum yolu enfeksiyonları durumunda ve böbrek, idrar yolları enfeksiyonlarında, adneksit olan yumurtalıklar ve tüplerin akut ya da kronik iltihapları gibi durumlarda kullanılır.
Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken madde nedir? Cipro 500 mg için etken madde verilmiştir. 582 mg siprofloksasin hidroklorür içerdiğini bilmelisiniz.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


İlaç kullanımı öncesinde Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı nasıl kullanılır sorusuna verilen yanıta göre hareket etmeniz öneriliyor. Kullanım nasıl olacak? Süre ve sıklık konusunda ilk olarak doktorunuzun önerisinin önemli olduğunu bilmelisiniz. Doktor tarafından ilaç dozunun ve süresinin ayarlanması önemlidir.
Tedavi genel olarak;
5 ile 21 gün arasında değişir.
Şiddetli enfeksiyon durumlarında daha uzun olabilir.
Uygulama;
Ağız yolu ile tüketim sağlanır. Yeterli miktarda sıvı ile tüketimi önemlidir. her gün aynı saatte almanız önerilenler arasında. Aç karna ya da tok karna tüketimi sorun yaratmaz.
Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Her ilaç kullanımında olduğu gibi Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı yan etkileri olacaktır. Bakıldığında bu etkilerden bir ya da birkaçı görüldüğünde doktorunuzdan bilgi almanız önerilenler arasındadır.
Yaygın yan etkiler;
  • Bulantı
  • Çocuklarda eklem ağrısı ve eklemlerde iltihaplanma
  • İshal
Yaygın olmayan yan etkiler;
  • Hareketlilik – huzursuzluk
  • İştahsızlık
  • Eklem ağrısı
  • Kusma, tat alma bozukluğu
  • Uyku bozukluğu
  • Baş dönmesi gibi etkiler olabilir.
Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Dikkat etmeniz gerekenler arasında son kullanma tarihi olacak. Ayrıca Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında saklanma koşulunun 25 derecenin altında olması gerektiği sunuluyor olacak.

Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Cipro 500 mg 14 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok