Cefaks 500 mg 10 Tablet

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Cefaks 500 mg 10 Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Kullanacak olduğunuz Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı için nedir, ne için kullanılır soruları sorulur. İşte detaylar…
Bakteriler üzerinde öldürücü etkisi olan sefalosporin grubu bir antibiyotik olduğunu söyleyebiliriz. Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı ne için kullanılır? Üst solunum yolu enfeksiyonları, kulak – burun – boğaz enfeksiyonları durumunda kullanılır. Alt solunum yolu enfeksiyonları için de önerilir. Akut bronşit, kronik bronşit gibi durumlarda da önerilir. Genital enfeksiyonlarda, deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında kullanılır. Ayrıca bel soğukluğu ve erken lyne hastalığında kullanılır.
Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Hangi etken madde cefaks 500 mg içinde yer alıyor? Her bir film Tablet İlacı 500 mg sefuroksim eş değer miktarda sefuroksim aksetil içeriyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Doktorunuz tarafından önerilmesi durumunda, Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı nasıl kullanılır yanıtına göre hareket ederek kullanacaksınız. Bakıldığında tedavi süresinin 7 gün en fazla ise 10 gün ile sınırlandırıldığını göreceksiniz.
Doz ne kadar olmalı?
Yetişkinler için önerilen doz enfeksiyonun tipine göre belirlenecektir. Günlük olarak iki kez 250 mg ile 500 mg arasında bir kullanım olması önerilir.
Çocuklarda doz;
Günde iki kez olmak üzere 125 mg maksimum 250 mg olmalıdır.
Uygulama;
Ağız yolu ile alınır. En iyi şekilde etki göstermesi için yiyecekler ile birlikte tüketimin olması önerilir.
Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı yan etkileri neler? Sorunuzun yanıtı veriliyor. Yan etki görülmesi durumunda doktorunuzdan bilgi almanız da son derece önemlidir.
Olası yan etkiler;
  • Aşırı duyarlılık
  • İsilik
  • Su toplamış deri, soyulan deri
  • Aşırı ishal durumu
  • Candila çoğalması
  • Baş ağrısı – bel ağrısı
  • Kusma gibi belirtiler olabilir.
Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


25 derecenin altında saklanması gerektiğini bilmelisiniz. Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler dahilinde, aynı zamanda kullanım öncesi son kullanma tarihi var.

Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Cefaks 500 mg 10 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok