Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet

Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Merak edilen Cec 1000 mg 10 Efervesan tablet için sorular yanıtlanıyor. Nedir, ne için kullanılır?
Cec 1000 mg 10 Efervesan tablet nedir sorusuna CEC, bejden – sarıya yuvarlak, bir yüzü ise çentikli olan Efervesan tabletler halinde kullanım olmaktadır. İlaç ikinci kuşak sefalosporinler olarak adlandırılan bir grupta yer alıyor.
Ne için kullanılır?
 • Kronik bronşit
 • Akut bronşit
 • Akut alevlenmeleri
 • Farenjit
 • Tonsilit
 • Pnömoni
 • Alt idrar yolu enfeksiyonları
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları
Gibi tedavilerde kullanımı önerilir.
Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet Etken Maddesi Nedir?


Etken madde olarak sefaklor monohidrat 1047,12 mg (1000 mg sefoklara eş değer) olarak etken madde bilgisi veriliyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet Nasıl Kullanılır?


Peki, önerilen bu ilacı nasıl kullanacaksınız? Cec 1000 mg 10 Efervesan tablet nasıl kullanılır için doktorunuzun size özel bir yanıtı varsa, mutlaka ona uymanız gerektiğini söylemeliyiz.
Yetişkinler;
Önerilen doz 8 saatte bir olmak üzere 3 defa ortal yoldan 250 mg alınmasıdır. Şiddetli enfeksiyonlar olması durumunda ise 8 saatte bir günde 3 kere olmak üzere 500 mg alınmalıdır.
Bel soğukluğu tedavisinde;
Günde 3 Efervesan tablet 3 mg kullanımı gerekiyor. Probenesid ile birlikte kullanım sağlanır.
Uygulama;
CEC ağızdan alınır. (oral yol ile tüketilir)
İlacın bir bardak suda çözülmesi gerek. Ardından beklemeden içmelisiniz. Tabletlerin çiğnenmemesi, yutulmamasıı gerekiyor.
Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Cec 1000 mg 10 Efervesan tablet yan etkileri verilmiştir. Yan etkiler aşağıdaki gibidir. Duruma göre doktorunuza danışmanız gerekiyor. İlaç kullanımı durdurulmalıdır.
 • Nefes almada zorluk
 • Deride şişlik, kaşıntı, kızarıklık
 • Bayılma
 • Vücutta karıncalanma
 • Yüz ve dudakları kapsayan ödem
 • Kuvvetsizlik, yorgun düşme
Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


25 derecenin altında olan bir odada muhafaza etmeniz gerekiyor. Cec 1000 mg 10 Efervesan tablet kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler için son kullanma tarihi de var.

Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Cec 1000 mg 10 Efervesan Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok