Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Nedir ve ne için kullanılır sorusu Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı için sorulur. Ne işe yarar? Detaylar sunuluyor.
Öncelikle Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı için yuvarlak, çentikli bir baskılı tablet ilacıtir yanıtı veriliyor. Tabletlik ambalajlar ile sunulur. Stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltma etkisi vardır.
Hangi durumlarda kullanılır?
 • Kalp yetmezliği
 • Yüksek kan basıncı, göğüs ağrıları
 • Düzensiz kalp aktivitesi
 • Bazı çarpıntılar olması halinde
Yukarıda verilen durumlar Beloc zoc 50 mg ne için kullanılır sorusunun yanıtı kapsamındadır.
Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken maddesi için metoprolol süksinat etken maddesinin olduğu görülür.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Doktorunuz tarafından ilacın önerilmesi durumunda, nasıl kullanacak olduğunuz da önemlidir. doktorunuzun özel önerisi olması durumunda ona uymanız gerekiyor. Her zaman doktorun önerdiği doz kadar alınıyor.
Önerilen doz kullanımı;
Kontrollü salımlı Film Tablet İlacı gün boyu etki sağlayan bir ilaçtır. Günde bir tane alınması gerekiyor.
Uygulama;Ağız yolu ile alınır. Bölünerek alınmasında herhangi bir sakınca yok. Tabletlerin en az yarım bardak su ile tüketilmesi önerilir. Tabletlerin ezilmesi doğru değildir. Çiğnememeniz gerekiyor.
Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


 • Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı yan etkileri için olası yan etkilerinin ne olduğu konusunda bilgi veriliyor. Yaygın olan, yaygın olmayan yan etkiler detayları sunuluyor.
 • Yaygın olan;
 • Sersemlik, baş ağrısı, baş dönmesi
 • Kalp atım hızında azalma
 • Ellerde ve ayaklarda soğukluk
 • Kusma, kabız, ishal, yorgunluk
Yaygın olmayan;
 • Depresyon
 • Çarpıntı
 • Kabızlık
 • Yorgunluk
 • Bulantı – kusma gibi durumlarda görülebilir.
Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Son kullanma tarihine uygun şeklide hareket etmek öneriliyor. Bunun yanı sıra 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanması gerekiyor. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda kullanım açısından herhangi bir sorun yaşanmaz. Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı için önerilere uygun hareket etmelisiniz.

Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Beloc zok 50 mg 20 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok