Bactroban %2 15 gr Krem

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Bactroban %2 15 gr Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Haricen kullanılan Bactroban %2 15 gr Krem ne için kullanılır? Sorularınızın yanıtı detaylı şekilde veriliyor.
İlk olarak Bactroban %2 15 gr Krem nedir sorusu için 15 ya da 30 gramlık alüminyum tüplerde piyasaya sunulan cilt üzerinde kullanılan antibiyotiktir diyebiliriz. Bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanıldığını bilmelisiniz.
Bactroban %2 15 gr Krem İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Bactroban %2 15 gr Krem İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken madde olarak %2 a / a mupirosin (mupirosin kalsiyum olarak) etken maddeler arasında yer almaktadır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Bactroban %2 15 gr Krem İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı Nasıl Kullanılır?


Elbette Bactroban %2 15 gr Krem nasıl kullanılır sorusu sorulur. Bakıldığında kullanım için önerilenler olacak. Doktorunuzun önerisi, talimatı bu hususta ilk sırada yer alıyor.  Ardından eczacınızın söylediklerine göre hareket etmeniz öneriliyor.
Uygulama;
Kremi etkilenmiş olan bölgeye sürmelisiniz. Bölgeye günde üç kere sürmeniz gerekiyor. Doktorun tavsiye etmiş olduğu süre boyunca kullanmanız gerekiyor. Doktorun sunmuş olduğu tedavi süresinden daha uzun bir süre kullanmamanız önerilir.
Tedavi 10 günden az olmamalıdır.
Temiz bir pamuk parçası yardımı ile sürülmelidir.
Çocuklar için kullanım olmamalıdır. 1 yaşın altında ki çocuklar için kullanım uygun değildir. Yaşlılarda ise orta ve şiddetli olan böbrek enfeksiyonları olması durumunda dozun önemli olduğunu bilmelisiniz.
Bactroban %2 15 gr Krem İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Bactroban %2 15 gr Krem İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Bactroban %2 15 gr Krem yan etkileri yaygın olan, seyrek olan yan etkiler üzerinden sizlere sunulur. Bunları değerlendirip böyle bir durum yaşanması durumunda ise hem ilacın kullanımının bırakılması hem de doktorunuzdan bilgi alınmasını sağlamanız gerekiyor.
Yaygın görülen yan etkiler;
  • Deride aşırı duyarlılık döküntü kaşıntı kan toplaması, yanma
  • Çok seyrek görülen yan etkiler;
  • El, avuç içi ve ayak tabanında döküntü olması
  • Kurdeşen
  • Alerji sonucu yüzde, boğazda şişme
Bactroban %2 15 gr Krem İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Bactroban %2 15 gr Krem İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Bactroban %2 15 gr Krem İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Dikkat etmeniz gereken, Bactroban %2 15 gr Krem kullanımı öncesi son kullanma tarihine bakmak. Ardından saklama koşullarının en iyi şeklide belirlenmesi ile kullanımı sağlamak.

Bactroban %2 15 gr Krem İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Bactroban %2 15 gr Krem İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Bactroban %2 15 gr Krem İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok