Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet

Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


Amoksisilin içeren Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı nedir? Ne için kullanılır, ne işe yarar? Yanıtları veriliyor.
İlk olarak bilmeniz gereken Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı kullanımı, bademcik iltihabı gibi durumlarda kullanılıyor. Ayrıca orta kulak iltihabı, böbrek ve diş eti enfeksiyonları, zatürre, bronşit gibi durumlarda da kullanım önerilir. Sinüzit için de önerilir.
Hangi hastalıklar için kullanılır?
 • Üst solunum yolu enfeksiyonları
 • Kemik ve eklem enfeksiyonları
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları
 • Alt sonum yolu enfeksiyonları
 • Kan ve dokularda bulunan bakteri ve toksinlere karşı
Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı ilacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken maddesi nedir? İlacın etken maddesine bakıldığında amoksisilin, klavulanik asit olduğu görülüyor. Bu etken madde üzerinden bilgilendirme yapılacaktır.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Peki, Augmentin bir 1000 mg 10 film Tablet İlacı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı nedir? Kullanım için de önerilenlere göre hareket etmek gerekiyor. Bakıldığında direkt olarak kullanım dozlarına da uymak gerekiyor.
Yetişkinler için Tablet İlacı dozları;
 • Hafif ve orta şiddette olan enfeksiyon için 12 saatte bir olmak üzere 625 mg Tablet İlacı, şiddetli olan enfeksiyon için ise 12 saatte 1000 mg kullanılmalı.
 • Tedavi süresinin 14 günü aşmaması gerekiyor.
 • 40 kg ya da daha fazla olan çocuklar için yetişkin doz uygulanabiliyor.
 • mg Tablet İlacı 12 yaş altında çocuklara önerilmez.
Kullanımın direkt olarak çiğneme olmadan bütün olarak yutma ile olması gerekiyor. Tablet İlacıin ikiye bölünerek kullanımı da söz konusu olabilir.
Şişe olan ilacın kullanımı;
 • 5 ml ölçü kaşığı kullanılmalıdır.
 • Her dozdan önce şişe çalkalanmalıdır.
Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir.
Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Yan etkileri;
 • İshal
 • Bulantı
 • Kusma
 • Kızarıklık – kaşıntı
Cildi etkileyen mantar enfeksiyonu
Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız.
 Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bakıldığında Augmentin bid 1000 mg 10 film Tablet İlacı son kullanma tarihi önemlidir.

Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Augmentin bid 1000 mg 10 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok