Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


İlaç kullanımından önce Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı nedir sorusunun yanıtını alabilirsiniz. Detaylı açıklama yapılır.
Ne için kullanılır, ne işe yarar soruların yanıtı veriliyor. Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı nedir ne için kullanılır sorularının yanıtını alacaksınız. Ağrı ve iltihaba karşı etkili olan ilaçlar grubunda yer almaktadır.
 • Travma ve benzer durumlarda ortaya çıkan eklem kıkırdağı deformesi, ağrı ve eklem iltihabı
 • Omurgada gelişen ağrılı eklem iltihapları
 • El ayaklarda iltihap
 • Proteinin parçalanmasına bağlı bağ dokusu ve eklem kıkırdağında gözlenen şiddetli ağrı
 • Kadınlarda adet sancısı
Ortopedik ve cerrahi ameliyatlarda ağrı kesici olarak kullanılır. Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?


Etken madde nedir? Her film Tablet İlacı 550 mg naproksen sodyum içeriyor. Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?


Kullanımı nasıl olacak? Apranax Fore 550 mg 20 Film Tablet İlacı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı verilmiştir ve kullanım doktorun aksini söylememesi durumunda bu şeklide olmalıdır.
Önerilen doz;
Başlangıç dozu olarak 550 mg yani bir Tablet İlacı önerilir. Daha sonrasında 12 saatte bir olmak üzere tek Tablet İlacı 550 mg kullanılır. Ya da 6 ile 8 saat arasında 275 mg ile devam edilmesi uygundur. Başlangıç olarak günlük toplam doz 1375 mg olacak. Daha sonrasında ise 2 Tablet İlacı yani 1100 mg aşılmaması gerekiyor.
Uygulama yolu;
Tabletlerin çiğnenmeden yutulması gerekiyor. Bir bardak su ve tok karna içilebilir.
Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


İlacın yan etkilerinin görülmesi durumunda doktorunuza danışmanız, ilaç kullanımının bırakılması önerilenler arasında. Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı yan etkileri neler?
 • Deri döküntüsü
 • Baygınlık
 • El, ayak, yüz, dudak, bilek, ağız ve boğazda yutmayı nefes almayı zorlaştıran şişmeler
 • Ciltte, ağızda, gözde, cinsel organ ve çevresinde cilt soyulması, şişme, kabarcık oluşumu
 • Şiddetli baş ağrısı
 • Dışkıda veya kusmukta kan ve kahve telvesi gibi siyah renk
 • Ağızda ya da vücudun diğer alanlarında su toplaması
Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.
Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Apranax forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı için son kullanma talimatına uyarak hareket etmeniz gerekiyor.

Apranax Forte 550 mg 20 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Apranax Forte 550 mg 20 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok