A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?


A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? | Fiyatı, Ne Kadar, Kaç Para | Nasıl Kullanılır ? | Yan Etkileri


A-ferin plus Pediatrik 100 ml Şurup nedir? Şurup ne için kullanılıyor ve ne işe yarar? İşte sorunuzun yanıtı… Grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara bağlı olarak görülen ateş, burun tıkanıklığı, vücutta hissedilen kırıklık gibi durumlarda kullanılır.
A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup Etken Maddesi Nedir?


İlk olarak A-ferin plus pediatrik 100 ml Şurup için etken madde nedir merak ediliyor. Bakıldığında etken maddenin parasetamol + chlorpheniaramine maleate + pseudoephedrine hcl olduğu görülüyor.
Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup Nasıl Kullanılır?


Şurup formunda olan ilaç, ağız yolu ile kullanılıyor. Nektarin kokulu olan bu ilaç, açık kahverengidir. Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Aynı zamanda mukozanın şişkinliğinin azaltılması ile tıkanıklık sorununun ortadan kalkması için kullanılır.
Soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı, vücutta kırıklık hissetmek, minör adale ağrıları, genizde oluşan kaşıntı durumunda kullanımı önerilir. Doktorunuzun önermiş olduğu dozda, ağız yolu ile tüketimi sağlanmalıdır.
Aşağıda verilen durumlarda A-ferin plus pediatrik 100 ml Şurup kullanımının olmaması gerekiyor.
 • Şeker hastaları
 • Şiddetli karaciğer ağrısı olanlar
 • Yüksek tansiyonu olanlar
 • Böbrek hastası olanlar
 • Göz tansiyonu olanlar
 • Sara hastaları
 • 6 yaşın altındakiler
 • Mesane ya da bağırsak tıkanıklığı olanlar
 • Mide daralmasına neden olan peptik ülseri olanlar
A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup Yan Etkileri Var mı? Nelerdir?


Merak edilenler arasında elbette ilacın kullanım durumunda yan etkisi olup olmadığı var. A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup yan etkileri aşağıda verilmiştir. Bu durumlarda kullanımın bırakılması ve doktora danışılması önerilir.
 • Ciltte kızarıklık, kaşıntı
 • Alerjik ödem, boğazda şişlik
 • Deri döküntüleri
 • Yüksek ateş ile birlikte yaygın döküntü
 • Beyaz kan hücrelerinin sayısında azalma
 • Çok miktarda karaciğerde bozukluk
 • Astım ve nefes darlığı
A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.
Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanması gerekiyor. Son kullanma tarihini okumadan a-ferin plus pediatrik 100 ml Şurup kullanımı önerilmez. Ayrıca hamilelik ve emzirme durumunda ise şurubun kullanımı için doktora danışmak gerekiyor. Bunların sağlanması durumunda sorunsuz şekilde kullanımı sağlanabilir. Bilgi alınması önemlidir.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?


A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle A-ferin Plus Pediatrik 100 ml Şurup İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Hiç yorum yok